کامیون حمل زباله

روزی با تاکسی عازم مکانی بودیم. ما داشتیم در خط عبوری صحیح رانندگی میکردیم که ناگهان یک ماشین درست در جلوی ما از محل پارک خود بیرون پرید. راننده تاکسی محکم ترمز گرفت. ماشین سرخورد ودقیقآ به فاصله چند سانتیمتری از ماشین دیگر متوقف شد.!

راننده ماشین دیگر سرش را ناگهان بیرون آورد و شروع کرد به فریاد زدن به طرف ما. راننده تاکسی فقط لبخند زد و برای آن شخص دست تکان داد.

باتعجب از او پرسیدم:((چرا شما این رفتار را کردید؟آن شخص نزدیک بود ماشینتان را از بین ببرد.!))در آن هنگام بود که راننده تاکسی درسی به من آموخت که برایتان توضیح میدهم:

((قانون کامیون حمل زباله.))او توضیح داد که بسیاری از افراد مانند کامیون حمل زباله هستند. آنها سرشار از آشغال و نا کامی ونا امیدی در اطراف میگردند. ووقتی آشغال در اعماق وجودشان تلنبار میشود به جایی جهت تخلیه نیاز دارند. گاهی اوقات روی شما خالی میکنند.

به خودتان نگیرید. فقط لبخند بزنید و دست تکان بدهید و بروید.

آشغالهای آنها را نگیرید تا به افراد دیگری در سرکاریا در منزل پخش کنید.

حرف آخر این است که افراد موفق اجازه نمی دهند که کامیونهای آشغال روزشان را خراب کنند وباعث ناراحتی آنها شوند.

زندگی خیلی کوتاهتر از ان است که صبح با تاسف از خواب برخیزند. از این رو…((افرادی را که با شما خوب رفتار میکنند دوست داشته و برای آنهایی که رفتار مناسبی ندارند دعا کنید.))

درباره نویسنده
از همین نویسنده ...
نوشته‌های مشابه

غم مخور

دیدگاه‌های

5 دیدگاه ارسالی !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. بنام خدا
  درود بر جواد آقای عزیز
  قبل از هر چیز ورود حضرت عالی را به جمع حیتا نشینان تبریک عرض نموده و برایتان آرزوی موفقیت دارم. و همانطور که شما اهالی حیتا را از من بهتر می شناسید در این جمع بلا استثنا اخلاق همگی همچون راننده تاکسی است. البته همان راننده ای که شما توصیفش کرده ایدچون در بین رانندگان تاکسی هم افراد غیر منصفی وجود دارند.
  در هر حال مطلب زیبای بود دست شما درد نکند :SS: :gol:

 2. وای خاش امییییییییییییییییییییییییی هوووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووو
  آخیش!!!!!!!!!!!!!
  ورودتونو به حیتا خاش امین میگم :gol: :gol: :gol:

 3. علی نجفی گفت:

  خدا قوت جناب تفت.مطلب خوبی بود.پایدار باشید و مستدام :gol:

 4. سلام و درود
  من هیچ تصوری و پیشینه ای از جنابعالی ندارم، به نظرم خوبه یک قانون در حیتا باشه که هر نفر مختصری در رابطه با خودش در اولین مطلبش بنویسه.
  به هر حال ممنون از تذکرتون و به حیتا خاش امین هووو