شورای مرکزی 4087 روز پیش
بازدید 154 ۱۴ دیدگاه

گزارش گردهمایی سالانه

بسم الله الرحمن الرحیم

برای سومین سال،امسال نیز گردهمایی سالانه حیتا در ایام عید و در همان مکان همیشگی(مسجد اوحد اوو)برگزار شد.نفس برگزاریی این گردهمایی سوای نتایج مترتب بر آن امر نیکویی به نظر می رسد.علاوه بر تبادل آرا و نظرات، دیدار چهره به چهره و حضوری با برخی از اعضا خود خالی از لطف نیست. امیدواریم این گونه دیدارها  و گردهمایی های  دوستانه با شکوه بیشتر و با حضور همه ی دوستان سالهای متمادی ادامه داشته باشد.در گردهمایی امسال دو نکته جلب توجه میکرد.اول حضور برخی از اعضا که در دوسال گذشته از فیض دیدارشان در این گونه گردهمایی ها محروم بودیم از جمله آقای سلیمان استوار فدیهه،آقای محمد رضا میرزایی و آقای محمد نیکوعقیده به همراه اخوی کوچکترشان جناب حسین آقای نیکو عقیده.زیارت این دوستان از نزدیک و استفاده از نظرات ایشان علاوه بر اینکه موجب مسرت خاطر سایر اعضا شد نشان داد که این عزیزان برای کاری که در حیتا انجام میشود (هرچند کوچک)ارزش و احترام قائلند.نکته ی دوم اینکه کمیت عزیزان شرکت کننده در جلسه ی امسال نسبت به دوسال گذشته کمتر بود،هرچند عدم حضور برخی از دوستان موجه بود اما شاید گله کردن  از دوستانی که در رودمعجن بودند و در جلسه شرکت نکردند بی جا نباشد.بهرحال انتظار می رفت دوستانی که انتقادی به سیر حرکت حیتا دارند در جلسه حضور یافته و انتقادات خود را مطرح کرده و پیشنهادات جایگزین ارائه نمایند.به دلیل اینکه حق همه ی دوستان در رای دادن محفوظ بماند، انتخابات شورای مرکزی برگزار نشد و تصمیم بر این قرار گرفت که طی تمهیداتی در آینده ی نزدیک این انتخابات از طریق مجازی و در خود سایت انجام شود.

اما خلاصه ی اهم  پیشنهاداتی که در این جلسه از طرف دوستان شرکت کننده  مطرح شد به صورت تیتر وار و بدون اولویت بندی به شرح زیر است:

۱-یک ستون به عنوان اولین های روستا در سایت ایجاد شود که در این ستون اولین کسانی که منشاء اثری در زمینه یا حرفه یا امر خاصی بوده اند معرفی شوند.بعنوان مثال اولین قالیباف روستا،اولین معلم روستا،اولین شهید روستاو…….

۲-برای سایت هئیت تحریریه ای مشخص شود این هیئت تحریریه موظف به تولید مطلب برای سایت باشد.

۳-سایت به بخشهای تخصصی تقسیم شده و هر شخص بنا بر تخصصش مسئولیت بخش مربوط به خود را بر عهده گرفته و علاوه بر تولید مطلب برای بخش خود موظف به جوابگویی به سوالاتی باشد که از طرف کاربران در زمینه ی تخصص وی مطرح میگردد.بعنوان مثال بخش مشاوره ی حقوقی،بخش مشاوره ی تحصیلی،بخش معرفی کتاب و……

۴-استفاده از تخصص  رودمعجنی ها در بخش های مختلف سایت(البته این بند را میتوان ذیل بند قبلی هم مطرح کرد)

۵–فایلهای صوتی  مطالب(مثلا اشعار یا داستانهایی که به زبان رودمعجنی سروده یا نوشته میشود)نیز همراه با مطالب در اختیار کاربران قرار گیرد

۶–راه اندازی بخشی که مشخصا به مشکلات روستا بپردازد

۷–راه اندازی بخشی که به معرفی روستا و مکانهای دیدنی آن بپردازد تا کمک حال  کسانی باشد  که برای آشنایی با روستا بعنوان یک مکان توریستی  به حیتا سر میزنند.

۸-نظرات وارده بر مطالب پیش از انتشار مورد بازبینی قرار گیرد تا از انتشار نظرات نامربوط و بعضا دور از ادب جلوگیری به عمل آید.(مقرر شد در این زمینه نظر سنجی در سایت گذاشته شود)

۹-تغییر قالب سایت به گونه ای که مطالب دارای تاریخ مصرف که نیازی به ماندگاری طولانیشان در صفحه ی نخست  نیست سریعا از صفحه ی نخست برداشته شده و مطالب با ضریب اهمیت بیشتر، مدت زمان طولانی تری در صفحه ی نخست در دسترس کاربران باشند.

البته نظرات و پیشنهادات دیگری نیز مطرح شد که هم  بعلت خود داری از تطویل مطلب و هم اینکه اکثر آنها را میتوان در ذیل همین ۹ مورد دسته بندی کرد از ذکر آنها خودداری میشود.

شاید نیاز به ذکر نباشد اما باید گفت که عملی شدن این پیشنهادات جز با همکاری و همراهی و همیاری و وقت گذاشتن همه ی دوستان برای حیتا امکان پذیر نیست. حیتائی پویا،سرزنده و تاثیر گذار جز با همکاری ،همیاری و همفکری همه ایجاد نخواهد شد. .کنار گود نشستن و انتقاد کردن هرچند کار ساده و بی «دردسری» است اما راه علاج هیچ«درد سری» نیست.

در پایان لازم است دو تشکر ویژه داشته باشیم.اول از جناب سلیمان استوار فدیهه که با وقت شناسی بینظیر خود(که در میان ما ایرانیها و بالاخص ما رودمعجنیها حکم چیزی فراتر از  کیمیا را دارد)راس ساعت اعلام شده در محل جلسه حضور پیدا کردند و دوم از جناب آقای مدرسی که مستقیما از مشهد به جلسه آمدند و جهت تکثیر برگه های نظر سنجی متحمل زحمت شدند.

ونکته ی آخر اینکه نظرات موجود در برگه های نظر سنجی که بین دوستان در جلسه پخش شد در اسرع وقت طی مطلبی در سایت در دسترس قرار خواهد گرفت و اگر امکانش ایجاد شود برای بهره مندی از نظر سایر دوستان این نظر سنجی در سایت نیز برگزار خواهد شد.

 S6300257

«و من الله التوفیق»

نظرات کاربران

با نظرات خود، ما را در ادامه مسیر راهنما باشید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. جواد عمه گفت:

  باسلام خزمت پسردایی عزیز و ارجمند قلم شیوا و شیرین شما در سایت حیتا مایه مباهات این حقیر سراپاتقصیر و باعث افتخار رودمعجن است.از گردهمایی سالانه حیتا و دست اندرکاران این سایت نهایت تقدیر و تشکر را دارم.امید است این فرصت باهم بودن در سایت حیتا موجبات اعتلای فرهنگ و ارتقای رودمعجن در همه ی سطوح علمی،فرهنگی و اقتصادی را فراهم نماید.لازم به ذکر است کدکن هفته ی آینده میزبان هزار نفر از دانش آموزان استان خراسان رضوی در مسابقات قرآن و معارف اسلامی می باشد.به قول برنامه خنده بازار درود بر شرفت شرف بر درودت.یا علی

  1. علی نجفی علی نجفی گفت:

   با علیکی گرم خدمت فخر المعلمین،افضل التقویین،اب السعید، صاحب القد الرشید جناب میرزا جوادخان معلم الممالک.اول از اظهار محبت شما تشکرات ویژه دارم و ثانی از آن اینکه این مطلب به همت شورای مرکزی تهیه شده و سهم من هم به قدر بقیه ی اعضا است، و اینکه اسم من آن سردر مطلب خورده از جمله اشتباهات لپی بوده که زیر سر این مدیر علیه السلام است و بنده بی تقصیر، البته تصحیح شد.امیدوارم د سال نو د حیتا بشتر بت بینم.نیی سیهی بدی و بجیکی بری.

 2. به به جوات جان شما هوم امیی کی ورگویی هنوز هستی و کدکن هم هست سعی کن از تقصیراتت کم کنی
  این بچه داییت هم ماشاءالله …. چشم نشه
  از گزارش تصویری مراسم معلومه پربار بوده حداقل بعد از مدتها چشممان به جمال مدیر روشن شد
  برای سلامتی مدیر صلواااااااااااااات
  انشاءالله نتایج گردهمائی مثمر ثمر شود

 3. گفت:

  سلام خدمت آقای نجفی، ممنون و متشکر از گزارش گردهمایی. من متاسفانه با وجود تمایل زیاد برای شرکت در جلسه نتونستم به روستا بیام و در این جلسه شرکت کنم. در عین حال خیلی مشتاق بودم نتیجه این گردهمایی رو بدونم. امیدوارم نتایج مفید حاصل از گردهمایی در سالجاری برای سایت، که نقطه ارتباطی بین رودمعجنی ها شده، موثر باشد. با تشکر از زحمات شما

 4. با عرض سلام وخسته نباشیدوتبریک سال جدید حضور محترم اقای نجفی وتمامی اعضامحترم شورای مرکزی وخصوصا جناب مدیر محترم از اینگه این جلسه پربارتر از قبل برگزار شده تبریک میگم و از اینکه ما اصلا اطلاع نداشتیم به خودمون خسته نباشید .مطالب جالبی مطرح شده و جا داره روش بیشتر بحث بشه ولی من با بند ۹ موافق نیستم به نظر من قالب حیتا همینجوری خوبه چون همه جور مطلب تو صفحه نخستش پیدا میشه و همه میتونن استفاده کنن با هر سن وسال وسلیقه ای اگه بخواد فقط مطالب مهم توصفحه نخست باشه به نظر من کمتر استقبال میشه .خلاصه ببخشید که خیلی حرف زدم خدا قوت دستتون درد نکنه موفق باشید. :SS: :SS: :SS: :gol:

 5. بنام خدا /درود بر مرد خستگی ناپذیر جناب علی نجفی. با تشکر از زحمتی که کشیده اید و گزارش گرد همایی سالانه را به طور کامل به استحضار حیتا نشینان عزیز رسانده اید. و اما در تایید فرمایشات حضرت عالی به صورت پا منبری به استحضار دوستان برسانم آنچه که نمیدانم خوشبختانه بگویم یا بدبختانه حضور پر رنگ و بیشتر خواهران حیتا نشین در جلسه بود. آخر علی جان چند روز قبل در یکی از سایتهای خبری خواندم که چند هزار سال دیگر نسل مردان مثل داینوسورها منقرض میگردد و دلم خوش بود که آن زمان ما نیستیم تا ببینیم کره زمین بدون مردان چگونه خواهد چرخید منظور امرار معاش زندگی است. اما با افزایش قبولی خانمها در دانشگاه ها و به دست گرفتن کارهای کلیدی و دیگر شواهد و قرائن میترسم در همین دوره ماهها آن اتفاق شوم بوقوع بپیوندد. در هر حال از تمام حضار آن جلسه صمیمی چه خواهران و چه برادران تشکر میکنم :SS: :SS: :gol:

 6. با عرض سلام و درود و تبریک سال جدید خدمت علی آقای عزیز؛در ابتدا باید عرض شود متاسفانه ازجلسه برگزار شده زیاد استقبال نشده چون با ادله موجود احتمال به یقین تعداد افراد شرکت کننده از یازده نفر بیشتر نبوده هر چند از حق نباید گذشت که مصوبات خوبی داشته و من نیز موافق انها هستم؛
  در ادامه نیز باید عرض کنم گفتگوی حضرتعالی با برادر جواد همچون گفتگوی شاعران با پادشاهان سلجوقی شباهت دارد که این نشان از پیشرفت فرهنگ حیتاییان است؛خدا قوت

 7. مرادي گفت:

  تشکر ویژه از علی آقا که زحمت این گزارش را کشیدند. ضمنا به اطلاع دوستان و از جمله پسرعمو میرسانم که یازده نفر تعداد آقایان است . به همین تعداد و شاید هم بیشتر در آن جلسه خانمها حضور داشتند که در تصویر نیستند

 8. محمدعباسی گفت:

  سلام ماهم دوس داشتیم تو جلسه باشیم ولی متاسفانه کسی ب ما چیزی نگفت ماهم خبر نداشتیم اونروزم جای دوستان خالی تا شب سرتینگل بودیم بعد فهمیدیم جلسه بوده..همش تقصیر اقا رضای استاد که قراره تو این برنامه ها با ما هماهنگ کنندولی….

 9. با تشکر از برادر علی به جهت تهیه این گزارش
  در کل امسال جلسه خوبی بود به نظرم، مفید و مختصر ، هر حرفی که مطرح می شد از قبل بررسی شده بود و اعضا با برنامه قبلی در جلسه شرکت کرده بودن.
  البته به نظرم کم کم باید محتوای این جلسه تغییر کنه و طرحی نو در انداخته شود.

 10. نوم حجی مراد گفت:

  متاسفانه من انروز در ده نبودم خیلی دوست داشتم در جلسه بودم انتقادات و پیشتهادات زیادی داشتم و دارم که تا حدی به محمد اقا عرض شد گه از ان جمله برگشت مجدد به اسامی مستعار بخصوص برای خانمها با یک برنامه ریزی مشخص است اگر به متن جامعه رودمعجنی سری بزنیم متاسفانه خواهیم دید که اسامی واقعی برای بخصوص خانمهای عضو حیتاوحهه خوبی ندارد و اینکه بد نیست برای ارتقای کیفیت و خدمات رسانی بیشتر نظر عامه مردم را هم در مورد سایت جویا شویم

 11. ۱- عذر خواهی از همگس که به علت برنامه های جانبی از حضور محروم شدم.
  ۲- طبق نقل قول های مفصل برخی حاضران جلسه خوبی برگذار شده . جلسه با کمیت کمتر و با کیفیت بیشتر.
  ۳- برگذاری جلسه از مدتی قبل در سایت اطلاع رسانی شده بود و دو روز قبل از جلسه هم پیامکی برای کسانی که شماره خود را در اختیار ما گذاشته اند ارسال شده بود . سایرین هم برای اطلاع از اخبار آتی هم به سایت مرتب سر بزنند و هم در صورت تمایل نمره همراه خود را در اختیار شورا قرار دهند .
  ۴- شیوه برگذاری جلسه سالانه حیتا قرار بود به نوع دیگری و مفصل تر برگذار گردد اما با توجه به عدم موافقت اعضای شورا فعلا در همین سطح برگذار گردید و تلاش بر این اشت که در سال آتی در صورت موافقت اعضا مفصل تر برگذار گردد .
  ۵ – پیشنهادات بسیار خوبی مطرح شده است که باید هر چه سریعتر بررسی و نهایی شود .
  ۶- خوب که دقت کنید تو کل ۵ مورد قبل نظر بخصوصی نبود و فقط تلاش شد تعداد شمارهها زیاد شود. لذا شما زیاد این نظر را جدی نگیرید .
  ۷ – تمام.

 12. سلام. به توجه به تقارن جلسه حیتا و عروسی در همان روز و همان ساعت بعضی از دوستان که دلشان لک زده بود واسه یه عروسی رودمعجن ،از حول حلیم افتادن تو دیگ و عروسی را بر جلسه ترجیح دادن که این توجیه خوبی نیست
  من هم خوشحال شدم که بعضی دوستان رو برای اولین بار وبعضی دوستان رو هم پس از چند سال ملاقات ککردم و جای بس خوشحالی بود. :gol: