حسین مرادی (نوه حجی مراد) 3856 روز پیش
بازدید 121 ۶ دیدگاه

هشدار

با سلام مجدد پس از یک سال و اندی خدمت حیتائیان و حیتا نوردان و حیتا گردان و حیتا گردانان

جا دارد ابتدا به ساکن بدهی  یکساله ام را با چند عذرخواهی  صاف کنم  عذر خواهی میکنم از  شما دوستان به خاطر غیبتی که اتفاق افتاد ، مصائبی که نا تمام ماند و سبک بالانی که به دوش بقیه افتاد و  اما بعد…بنده یکسال در حیتا غیبت داشتم اما هر از چند گاهی سرکی می کشیدم  ودر جریان مطالب بودم . امروز امده ام تا شروع دوباره ام را با یک هشدار اغاز کنم شاید خیلی ها با بنده موافق باشند و خیلی ها مخالف ، اینکه حیتا کلیشه ای شده است ، تمام مطالب یک ریتم خاص دارد اکثرا یا دل نوشته است یا شعر یا عکس ویا … چرا حیتا هم برای خود گزارش ۵ نداشته باشد تا مشکلات رودمعجنی ها را بیان کند غزیب به ۴ سال ازعمر حیتا گذشت کدام مشکل رودمعجن را به طور جدی به بحث گذاشتیم تا حل شود تمام جلسات و بحثهای مهم حیتا در مورد خود سایت بوده ولی در مورد رودمعجن و مشکلاتش؟؟؟ ایا میدانید جمعیت روستا سال به سال در حال افول است؟ ایا می دانید فقط در شهر مشهد غریب ۳۰۰۰ رودمعجنی زندگی میکنند در حالی که حمعیت ثابت رودمعجن به ۵۰۰ نفر هم نمیرسد؟ ایا میدانید علل این همه مهاجرت چیست؟ وسوالهای بیشمار دیگر      سخن اخر

                                                                  به داد رودمعجن برسید

اما امروز بنده همه شما همشهریان عزیز را به همکاری دعوت می کنم  و از همه شما میخواهم در این امرمهم مشارکت نمایید.  کم کم به انتخابات شوراها نزدیک میشویم  وکسانی اماده میشوند تا برای رقابت در انتخابات نامزد شوند حال اگر از شما بخواهند فردی مناسب را برای نامزد شدن در انتخابات شوراها معرفی کنید چه کسی را با چه معیارهایی معرفی میکنید؟ ایا همچین فردی در رودمعجن پیدا میشود ؟  نظر بدهید

نظرات کاربران

با نظرات خود، ما را در ادامه مسیر راهنما باشید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. ناشناس! گفت:

  ای سران اسلام ، به داد اسلام برسید ای علمای نجف به داد اسلام برسید ای علمای قم به داد اسلام برسید رفت اسلام …
  حیف امام و سخنرانیهاش شوخی بردار نیست اونم تو مدینه ی فاضله ی رودمعجنی ها وگرنه میگفتم هر چند یکوقت یک امام در رودمعجن ظهور میکنه ولی خب چون هنوز یارانش در گهواره هان کاری از پیش نمیبره :VV:

 2. بنام خدا / سلام و درودی به تعداد انسانها و پرندگان مهاجر بر جناب مرادی عزیز . اینکه جناب مرادی عزیز نسبت به آینده روستا احساس مسئولیت نموده و هشدار داده اید جای تقدیر و تشکر دارد. و اما جناب مرادی عزیز اینکه جمعیت رودمعجن رو به کاهش و جمعیت مهاجران رو به افزایش است منحصر به رودمعجن نیست در تمام روستاها همین آش است و همین کاسه به طوری که در روستای فدیهه کسیکه میمیرد به شهر تماس میگیرند که ما از شهر بیاییم و قبر کنده و میت را کفن و دفن کنیم و چرا روستاها به این روز افتاده از زوایای گوناگون قابل بررسی است که به طور فهرست وار عرض میکنم . اولا خشکسالیهای پی در پی و کاهش در آمد در روستا. ثانیا بالا رفتن هزینه های زندگی و عدم کفاف در آمدهای روستائیان با مخارجشان. ثالثا تنبل شدن انسانها به طوری که اغلب دنبال در آمد باد آورده میباشند رابعا دلال بازی در شهرهاو به هوس افتادن همولایتیهای عزیز و عدم توجه به اینکه آواز دهل شنیدن از دور خوش است.خامسا آوردن امکاناتی همچون برق و تلفن و دیگر رفاهیات توسط دولت به روستاها بدون ایجاد اشتغال و در آمد برای روستا نشینان. و…….حالا کناه سایت حیتا دراین مشکلات چیست؟ و سایت حیتا چه کار میبایستی انجام میداد که نداده است. گنه کرد در بلخ آهنگری // به شوشتر زدند گردن مسگری. و به طور کلی آنقدر حرف برای گفتن هست که اگر بخواهم شرح دهم به زمانی بیش از مدت مذاکرات ایران با نمایندگان ۵+۱ نیاز میباشد. تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل :gol: :SS: :SS:

 3. ناشناس گفت:

  نه بابا!!!!!!!!! خودت کجا زندگی میکنی؟؟؟؟؟؟؟؟

 4. علی نجفی گفت:

  جناب حسین آقا سلام علیکم.عرض به حضورتون که باور کنید علاوه بر اینکه در اوضاع بی انترنتی قرار گرفتم و الانهم دارم به صورت ایشتوکیانه ای از کافی نت به حیتا سر میزنم این آخر سالی به قدر همه ی کارها پیچ خورده و همه چیز شلوغ پلوغ شده که آدم حتی فرصت یک اظهار فضل(بخوانید نظر دادن)درست و درمان هم نمیکنه اونهم در باره ی موضوعی که شما نوشته اید و کلی صحبت در موردش میشه کرد و هرچند از همین ابتدا مشخصه این حرفها به نتایج خاصی نخواهد رسید ولی در حد همون بحث هم چیز بدی نیست.
  عجالتا(عجالتا رو عجلتاً هم بخونید مراد من رو برآورده کردید) بگم که از یک سایت خیلی نباید انتظار شقالقمر کردن داشته باشیم هرچند اگر حیتا از اینی که هست بهتر بشه و کار آمدتر خیلی پسندیده تر خواهد بود ولی گماننمیکنم حیتا(در حد یک سایت و انتظاراتی که آدم از یک سایت محلی میتونه داشته باشه)خیلی کم کاری کرده باشه فقط ما باید مشخص کنیم کف و سقف انتظاراتمون از یک سایت چی هست.هر چیزی رو باید با موارد مشابهش سنجید حیتا رو هم باید با موارد مشابهش(سایتهایی که کم و بیش با همین اهداف و در مورد روستاهای دیگر و حتی همین بایگ که دیگه شهر شده)سنجید ومقایسه کرد و بعد به داوری نشست.این به این معنی نیست که حیتا خوب بوده،قطعا اینطور نیست،همه ی ما میدانیم و نیازی هم به گفتن نیست که کم و کاستی های حیتا فراوانه اما همانطور که گفتم اولا باید حیتا رو با موارد مشابهش سنجید و ثانیا توانایی ها ی خود ما رو به عنوان کاربران حیتا و واقعیات موجود رو هم باید در نظر گرفت.
  نکته ی دیگر اینکه بحث شما ناظر به دو موضوع است که لا اقل من ربط چندانی بین این دو ندیدم.یعنی میشد این دو موضوع را در دو مطلب جدا گانه بررسی کرد چون هر کدامش یک بحث مبسوط میطلبد.اول کاهش جمعیت ساکن روستا و مهاجرت فراوان از روستا و دوم انتخابات شوراها و معیارها ی لازم برای انتخاب کاندید.
  در مورد اول باید گفت که موضوع مهاجرت از روستا منحصر به رودمعجن نیست.مهاجرت از روستا به شهر و دلایل وقوع آن و راههای کاهش آن یک موضوع مهم ملی و در سطح گسترده تر یک موضوع مهم در کشورهای پیرامونی است که چچندین دهه است با این معضل درگیر هستند و هنوز راه حل عملی برای آن اتخاذ نکرده اند.بنابراین در باره ی این موضوع اگر هم صحبتی بشود کرد از یک سری کلان گویی و کلی گویی تجاوز نخواهد کرد مگر اینکه مصداقا خواسته باشیم در مورد راهکارهای عملی(روی عملیش تاکید دارم چون نظرا حرفهای زیادی میشود زد) کاهش مهاجرت در رودمعجن صحبت کنیم که آن بحث دیگری است.
  در مورد انتخابات شوراها و کاندیداها و معایرها ی انتخاب هم همانجور که گفتم اگر در یک مطلب جداگانه خودتان کمی مفصل تر صحبتمیکردید تا ما هم در ذیل حرفهای شما حرفی بزنیم و مطلب را تکمیل کنیم شاید بهتر بود.لا اقل بحث را شروع میکردید تا دوستان مشتاق به ادامه ی آن شوند.چون خیلی از دوستان اطلاع چندانی از معیارهای انتخاب یک نامزد برای انتخابات شوراهای یک روستا ندارند(کم و بیش از جمله خود من)چون مستقیما با این موضوع درگیر نیستند)اینجوری بی مقدمه سر اصل مطلب رفتن کمی دشوار است.
  در ضمن گمانم اکثر دوستان درگیر کارهای آخر سالشان هستند و کمتر وقتی برای نظر دادن و بحث کردن لا اقل این طرف سال پیدا کنند.
  خوب بود من عجالتا حرف زدم اگر میخواستم با فراغ بال سخنرانی کنم چه اتفاقی می افتاد!
  خدا قوت حسین آقا.همینکه دغدغه ی این موضوعات را دارید خودش شایسته ی تقدیر است.

 5. نجمه عبداللهی گفت:

  جناب حسین آقای مرادی. بازگشت مجدد شما را به جمع حیتا نشینان خوش آمد میگم. بعد یه سال اومدین اونهم با یه دل پر. صحبتهایی که کردین همه درسته اما چه باید کرد. کاش خودتون هم راهکارهای مناسب ارایه بدین و همچنین دوستان صاحب نظر . اینکه مشکلات روستا باید حل شه مورد پسند همه حیتانشینان هست اما خوب خیلی از دوستان از جمله خود من وسعشان در حد همین گذاشتن مطالب به قول شما کلیشه ای است و کار دیگری از دستشان برنمیاد مگر اینکه بزرگترهای سایت راهکار ارایه دهند و از ما هم دعوت به همکاری نمایند. خداقوت :gol: :gol:

 6. با عرض سلام دمت پسر عموی گرامی. من هم به نوبه خود بازگشت شما را به جمع حیتا نشینان خوش امد عرض می نمایم و امیدوارم حضورتان مستدام باشد و بتوانید با حضور خود مشکلات سرزمین مادری دوستان حیتا را حل نمایید .
  نظرتان جالب بود و امید است برادران شورای مرکزی برای حل مشکلات روستا فکری نمایند.