سارا عبداللهی 3709 روز پیش
بازدید 85 ۱۴ دیدگاه

چند عکس قدیمی

 

 

 

 

 

 

 

نظرات کاربران

با نظرات خود، ما را در ادامه مسیر راهنما باشید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. ناشناس گفت:

  دست ساراخانم دردنکنه
  عکس عروسی وخاله زینب که خدارحمتش کنه کنارعروس ایستاده جالبه
  عکس آخر هم که برداران قانعی وعبداللهی خوش میدرخشن

 2. ناشناس گفت:

  آخی…این عکس آخریه چقد همشون جوگولین :Y: چه با مزه وایستادن :Y:

 3. علی نجفی گفت:

  عکس اول که معرکه است.هم چون من تا حالا این عکس رو ندییدم هم به خاطر تاریخش.و جالب اینجا ست که انتشار عکس مقارن شده با درگذشت خاله زینب که با چهره ای بسیار جوانتر از اون چیزی که ما از مرحوم به یاد داشتیم ولی با همون سربند سیاه همیشگی دقیقا پشت سر عروس ایستاده است.
  در ضمن «در حولی » ما توی عکس اول هست.تا حالا در«حولیمون»رو توی یک عکس قدیمی ندیده بودم.چقد ناز بوده در«حولی»مون اون زمونا!
  در مورد عکس اخر(که به شدت بیست می باشد) هم بهترین توصیف ممکن رو همین ناشناس عزیز کردن.«جوگولی»یا«ژوگولی» به بهترین شکل ممکن این عکس بی نظیر و نحوه ی ایستادن حاضرین را توصیف میکنه.لباسهای بافتنی مهدی قانعی با آن موهای زرد و شکم بر امده که خوردنی اش کرده وآن چهره خونسرد وخندانی که احتمال زیاد دارد به این فکر میکند که بعد از عکس گرفتن دوربین را از عکاس بگیرد و کاری با ان بکند که عمرا بشود یک دانه عکس دیگر با آن گرفت،سر مهدی عبد اللهی که از بین دو نفر بزرگتر از خودش بیرون زده و معلوم است تسلیم فشار بزگترها برای حذفش از عکس نشده و یکجوری خودش را آن وسطها جا کرده،چشمان مصطفی و انگشتان دست چپش که مثل کاپیتانهای تیم های والیبال علامت نشان میدهد و سیستم دفاع و حمله را انگار میچیند و ان لباسهایش که داد میزند بر خلاف بقیه ی بچه هایی که داخل عکس ایستاده اند و بچه ی شهرند بچه ی ده است توصیف جز«جوگولی» نمیتوان برایش اورد!
  عکس دوم با مرحوم حجی و ان لبخندش و در عکس سوم با حاج عباسی که دلم خیلی وقت بود برای یک عکس ازش حسابی تنگ شده بود حسابی خاطره انگیزند.
  خدا قوت سارا خانم.عکسها برای من که معرکه بود :SS:

 4. ناشناس گفت:

  دستت دردنکنه دخترخاله واقعابااین عکسات محشرکردی چندوقت بودکه دل تنگ بابابزرگ شده بودم بادیدن عکس دوم خیلی لذت بردم وخوشحال شدم بعدازسالهابالاخره یک عکسی ازایشان دیدم :SS: :SS: :SS: :SS:

 5. حس روح ا… در عکس آخر خیلی جالبه! حس برادر بزرگتر نسبت به برادر کوچکتر!!!
  در ضمن عکس بابابزرگ حرف نداره.

 6. ناشناس گفت:

  ضمنا عکس عروسی مربوط به حاج آقای عبداللهی فکرمیکنم سال ۶۰-۶۱باشه پسربچه بین خانمها احتمالا علی قانعی بامادرشون هستند.مکان اوحداوو

 7. ناشناس گفت:

  وعکس سوم دامادی علی اقای غنمی که وسط مرحوم پدر وپدرخانمشون وایستادن مکان اوحداوو اگه علی نجفی خوشحال میشه فک کنم خونه اونا باشه .

 8. پونه گفت:

  سارا خانم واقعا عالی بود.من تا حالا بابا بزرگ حاج عباس رو ندیده بودم یعنی دیده بودم ولی خیلی کوچیک بودم و اصلا یادم نمونده.با اون همه خاطراتی که علی و بقیه ازشون گفتن خیلی میخواستم یه عکسی چیزی ازش ببینم.خیلی عالی بود :TT: :gol: :Y:

 9. نجمه عبداللهی گفت:

  وای چه میکنن این عکسها. تا حالا این همه عکس از قدیمیها گذاشته میشد اینقدر این نسل جدید حیتا رو ذوق زده نمیکرد چون اکثر این عکسها مربوط به خاطرات دوران کودکی بچه های حیتا البته جوانترهای حیتاست به جز عکس اول و دوم که اولی برای من خیلی جالب بود دیدن کوچیکیهای چند نفر ولی معلوم نیست که در خونه علی آقا آهنیه مثل الان یا اول چوبی بوده و دومی هم که بابابزرگ عزیزم رو با لب خندون دیدم که فکر میکنم مکانش مسجد حد خودمونه. عکس سوم هم که من از عروسی خاله گرامی کاملا یادمه و داداش محترم هم سرش رو از کنار عکس دزدکی آورده تو عکس و دیدن بابابزرگ هم خیلی خوشحالم کرد منم خیلی وقت بود دلگیرش شده بودم عکس آخر هم که معرکه و خاطرات کودکی هممونه. دستت درد نکنه ساراجان خیلی جالب بود. :gol: :gol:

 10. هر عکس یک سوژه :
  ۱- در عکس اول علی قانعی ( علی حجی محندسن ) اجازه سوژه شدن به دیگران نمی دهد . عروسی است دیگر. یحتمل تا نهایت ظرفیت تنقلات خورده ( حالا چقدم اون زمانا تنقلات می دادن؟!!!)سیبی یا پرتغالی کش رفته و برای اختفا جایی بهتر از داخل لباسش نیافته .
  ۲- عکس دوم نمی دونم چه زمانیه اما سوژه اصلی حداقل برای من اون بچه ایه که جلوی حاج آقای عبدالهی نشسته و روش به طرف ایشونه. نمی دونم؟ جالب میشه اگه من باشم. آخه از نیم رخ خوشگله. مث بچگی های خودم. ( عجب اعتماد به نفسی)
  ۳-توی عکس سوم چیزی که زیاده سوژه است . با تقدیر از لبخند داماد و کلاه صاف و صوف حاج آقای قانعی ، ژست علی قانعی بیداد می کنه.
  ۴- عکس آخر هم که خدای سوژه است . من هنوز موندم یعنی نمی شد کمی بافاصله تر بایستند تا اینطوری چروک نشن. سوژه این عکس هم شلوار گل منگلی عضو شورای مرکزیه .

  خدا رحمت کنه پدارن بزرگ و خاله زینب رو که تو عکس هستن و دیگه نیستند .
  خدا قوت.

 11. عکسهای جالبی هستند ولی من بیشتریارو نشناختم، ولی قدیمی بودن عکسها جلوه خاصی دارند.
  بهر حال متشکر

 12. عکسای قشنگیه خانم عبدالهی .با تشکر از شما

 13. سارا خانوم عکسات فوق العاده ست من تا حالا این عکسو ندیده بودم.منو میشناسی؟ :OG:

 14. @الناز عیلامی
  بله که میشناسمت الناز خانم .ممنون از لطفت .در ضمن به حیتا خوش اومدی.