سارا عبداللهی 4359 روز پیش
بازدید 214 ۴ دیدگاه

یک مصالحه نامه دیگر

پوشیده نماند حاضر گریدند عالیشان ملاعبدالله عبداللهی فرزند عبدالعلی و عصمت پناه بانو فاطمه زوجه ملا عبدالله مزبور و مصالحه شرعیه نمودند ملاحسنعلی فرزند مرحوم محمد یار همگی و تمامت حقوق دعاوی که در ماترک مرحوم زینب صبیه مشارالیهما زوجه کربلایی حسنعلی داشتند بموازی بیست و شش عشیر زمین سر بازه سفید حدی بحاج فتح اله یکقطعه باغ علی شیخ حدی یوسف و دومن نیم میس و یکمن …و یکصدوبیست تومان وجه نقد….حقوق و دعاوی کربلایی حسنعلی به مشارالیهما از جهت… و صیغه مصالحه بینهم جاری شد

۲۷ شهر شعبان ۱۳۶۹

اثر انگشت بانو فاطمه و امضا اسماعیل عبداللهی و عبدالله عبداللهی

تأیید کنندگان

فتوحی

عیلامی

؟

؟

نظرات کاربران

با نظرات خود، ما را در ادامه مسیر راهنما باشید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. من که کمی گیج شدم. نفهمدم کی چی رو داده به کی ؟ کی مصالحه گرده ؟ بالاخره باباکلان و جد ما در این معامله سود کرده یا ضرر . دوستان کمک کنند تا اگر در این قضیه ایشان مغبون شده اند به سرعت جهت فسخ معامله اقدام گردد .
  اسنادی که در معرض نابودی هستند و روز به روز خراب تر می شوند رو باید زودتر اسکن و حفظ کرد . برخی از اونها به نوعی از بین رفته . تو اسناد جدید ( معروف به پروژه لاک سیاه ) یه کاعذی هست که یه سری جوهر وسطش پخش شده و تو بهترین حالت می شه اون را به عنوان یه اثر هنری طرح کوبیسم منتشر کرد ولاغیر .
  خدا قوت .

 2. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت خانم عبدالهی ،این اسناد با دستخط های بسیار زیبا و نحوه نگارش ان هم در ان دوره تاریخ خیلی جالب است،ففط به قول اقا مجتبی ما متوجه نشدیم این مصالحه نامه به نفع کی بوده که برای مشخص شدن ان هم بروید و خانه جد بزرگوارتان را بگردید اگر دومن ونیم مس و ان نیم کیلو که احتمال زیاد الوچه خشک بوده پیدا کردید مشخص میشود معامله به نفع شما بوده و نیاز نیست اقا مجتبی دنبال فسخ معامله باشند؛(ضمنا دنبال ۱۲۰ تومان نگردید چون حتما اجداد بزرگوار خرجشان کرده اند؛

 3. علی نجفی گفت:

  جوری که این سیر ثبت اسناد نشون میده احتمالا تا سه چهار ماه اینده پای برادر مجتبی هم به این اسناد باز بشه به این معنی که یا امضاش پای یکی از اسناد باشه یا اینکه خودش یک مصالحه ی صحیحه شرعیه کرده باشه :VV: چون هرچقدر جلوتر میایم تاریخ اسناد منتشره ی شما هم به زمان حال نزدیکتر میشه.در اسناد قبلی هنوز مرحوم باباکلوی بزرگوارتان داخل داستان نبود اما توی این سند اثر انگشت حاج اسماعیل هم هست.کاغذهایی هم که اسناد توش نوشته میشه کم کم داره به کاغذهای زمان حال نزدیکتر میشه.مثلا این کاغذ به کاغذهای خطداری که ما از وسط دفتر چهل برگمان میکندیم شبیه.در ضمن هرچقدر جلوتر میایم از تشریفات اسناد هم کاسته میشه.دقت کرده باشید این سند مثل اسناد قبلی با صبر و حوصله نوشته نشده،ایات قران استفاده نشده و در انشا متن سند ذوقی بکار نرفته،مهری استفاده نشده و به جاش اثر انگشت بکار برده شده،،کاغذ مخصوصی برای نوشتنش بکار نرفته و از یک کاغذ معمولی دم دستی خط دار استفاده شده!
  خدا قوت

 4. مرادي مرادي گفت:

  بازهم کیسه اسناد بازگشایی شد و سند دیگر رو شد . انشاا.. که این کیسه برکت داشته باشد و تمام نشود.
  ترجمه رو کامل نکردی سارا خانم. در سمت راست برگه در دو قسمت نوشته شده : اعتراف نامبردگان مورد گواهی است . راستی چرا از کلمه اعتراف استفاده شده . مگه جرم کردند که اعتراف کنند . حقوقدانان ما را از ابهام بدر آورند.
  خداقوت سارا خانم :gol: