سارا عبداللهی 4144 روز پیش
بازدید 210 ۶ دیدگاه

وقف نامه ای در خصوص دربی

استشهاد و استعلام میشود از متعهدین قریه رودمعجن قطعه ۳ بخش ۲ دهستان بایگ بر اینکه یکسهم از مدار دوازده سهم از کلاته در شیره دربی شماره ۲۰ اصلی که محدودست بحدود پائین شمالاً بکمر قوجان شرقاً بازه سیاه جنوباً بمزرعه مارخون غرباً وصل بکلاته محسن با حق آبه از چشمه درشیره مطابق مدار معمول محل ملک وقف است که مرحوم عبدالعلی پدر این جانب عبداله عبدالهی وقف سیدالشهدا نموده و تولیت آنرا باینجانب واگذار نموده اباً عن جد و فعلاً در تصدی اینجانب میباشد

شهرت خود را مرقوم فرمائید که محل حاجت است

صحت مندرجات متن را تصدیق داریم

محمد عیلامی

محمد مدرسی

لطفعلی ایزدی

حبیب اله ؟

نظرات کاربران

با نظرات خود، ما را در ادامه مسیر راهنما باشید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. جالب انگیز ناکه
  از طرفی مشخصات درشِره رو کمی با توضیحات مشخص کرده که کجاست .
  از طرفی در خصوص وقف سوالاتی رو به ذهن برخی میاره که مگه میشه وقف رو کس دیگه ای شهادت بده.
  گذاشتن اسناد و عکس یکی از موفقیت های کنونی حیتاست . خدا قوت

 2. نوه ديگه حجي مراد گفت:

  خداقوت سارا خانم . سند جالب توجهی بود. و جالبتر اینکه چقدر خوب در آن زمان مشخصات جغرافیایی مکان موردنظر را بیان نموده. یعنی آن زمان زمینها شماره بندی بوده که شماره آنرا میدانستند!!!!
  راستی یک سئوال : این زمین وقفی هنوز هم وجود دارد ؟ دست کیست؟ چی کشت میشود؟
  و اینکه جناب عبدا..عبدالهی که تولیت زمین دست ایشان بوده جد چندم شمااست ؟

 3. محمود فتوحی گفت:

  خدا قوت سارا خانم
  راستی دقت کرده اید چقدر اسناد رودمعجن که تا حالا در حیتا منتشر شده است از لحاظ خط و نگارش شبیه همدیگرند؟ انگار کاتب یک نفر بوده است.
  راستی تاریخ این سند جایی درج نشده است؟

 4. نجمه عبداللهی گفت:

  خیلی عالی بود ساراجون :gol: . به نظرم این سند از سندهای دیگه ای که گذاشتی جالبتر بود(نظر شخصی بنده است) نوه دیگه راست گفته خیلی جالب بوده که اون زمان مشخصاتی از زمین بیان شده که شاید امروز اگه کسی بره دنبالش توی ثبت زمینهای رودمعجن، بتونه اونها رو ببینه مثل شماره زمین و قطعه و … و دیگه اینکه حالا این زمین زمین چی بوده که وقف شده و چه استفاده ای ازش میشه شما که زحمت گذاشتن این سندهارو میکشی بیزحمت زحمت پرسیدن سوالهای مارو هم بکش
  (چی زحمت تو زحمتی شد) :YY:

 5. علی نجفی گفت:

  من چند روزی اینترنتم قطع بود و نبودم(گفتم که دوستان حیتا از نگرانی در بیان چون دیدم هی همه پیگیرن ببینم من کجام و دلشوره ونگرانی حیتا رو کن فیکون کرده گفتم )و حالا هستم!!!
  ۱۰ دقیقه داشتم فکر میکردم مزرعه ی مارخون دیگه کجاست؟هرچی به مخمفسار اوردم که ببینم نزدیک «درشرَ» چه مزرعه ایه که اسمش مارخونه عقلم به چیزی قد نیمداد تا اینکه نهایتا مثل بچه ی آدم جهات جغرافیایی رو روی کاغذ کشیدم و بعد جنوبا«درشر»رو حساب کردم که دیدم اینکه«مرخو»میشه پس«مزرعه ی مارخون»کجاست و پس از کمی تامل فهمیدم که «مزرعه مارخون» همان«مرخو»ی فعلی خودمون باید باشه.من تا حالا فکر میکردم«مورخو»اسم اولیه واصلیش«میرخان»بوده ولی اینجا نوشته«مارخون» و این نکته ی تازه وجالبی بود.
  خدا قوت سارا خانم

 6. ممنون از لطف همه دوستان.
  سعی میکنم در آینده نزدیک پرسش های مطرح شده را از افراد آگاه بپرسم و نتیجه را به اطلاع شما برسونم.