فروغ مرادی 4462 روز پیش
بازدید 163 ۱۵ دیدگاه

کدام بادکنک بالاتر میرود؟!

دریک پارک شهربازی.پسرکی سیاهپوست به مرد بادکنک فروشی نگاه می کرد. که ازقرار معلوم فروشنده ی مهربانی بود. بادکنک فروش یک بادکنک قرمز را رها کرد تادر آسمان اوج بگیرد وبدینوسیله جمعیتی از مشتریان جوان را جذب خود کرد. سپس بادکنک آبی وهمینطور یک بادکنک زرد وبعد از آن یک بادکنک سفید را رهاکرد. بادکنک ها سبکبال به آسمان رفتند واوج گرفتند وناپدید شدند.
پسرک سیاهپوست هنوز به تماشا ایستاده بود وبه یک بادکنک سیاه خیره شده بود تا اینکه پس از لحظاتی پرسید: ((آقا!اگر بادکنک سیاه را رها میکردید بالاتر می رفت؟))
مرد بادکنک فروش لبخندی به روی پسرک زد وبا دندان. نخی را که بادکنک سیاه را نگه داشته بود برید وبادکنک به طرف بالا اوج گرفت وگفت :((آن چیزی که سبب اوج گرفتن بادکنک می شود. رنگ آن نیست بلکه چیزی است که در درون خود بادکنک قرار دارد)).

نظرات کاربران

با نظرات خود، ما را در ادامه مسیر راهنما باشید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. نسیم جان خیلی مطلبت قشنگ بود و پرمعنا :SS: :gol:

 2. یاس گفت:

  مطلب زیبایی بود نسیم جان این همون واقعیتی است که متاسفانه در کشورهای آمرکایی رعایت نمیشه یعنی همون تبعیض نژادی سیاه و سفید یا برتری سفید پوستان .

 3. پاییزان گفت:

  نسیم عزیز مطلب قشنگ و پرباری بود.همینطوره چیزی که سبب بالا رفتن انسان میشه محتوا و شخصیت درونی اوست نه ظاهرش. (بیچاره مرد بادکنک فروش پس چی فروخته همه رو که فرستاده هوا :YY: :VV: ).خداقوت نسیم جووووووووون :gol: :gol:

 4. ای هیچ برای هیچ بر هیچ مپیچ

 5. همیشه ، یک تهی تلخ ، در هزار زاویه ی روح آدمی باقی ست …

 6. علی نجفی علی نجفی گفت:

  البته مد نظر داشته باشید که این برادر بادکنک فروش اگر هر روز برای یاد دادن یک پند حکیمانه این میزان از بادکنکهایش را به هوا بفرستد عنقریب است که به خاک سیاه بنشیند و جوریکه در تواریخ هم ثبت شده به خاک سیاه هم نشسته.این حکایت یک پیام اخلاقی-مالی خیلی خوب هم داره و اونم اینه که اگر خواستید پند حکیمانه بدید حتی المکان از روشهایی استفاده کنید که توجیه اقتصادی داشته باشه :VV: :VV:
  جدای از شوخی حکایت بسیار جالبی بود.خدمت یاس عزیزم هم عرض کنم که تبعیض نژادی فقط در کشورهای امریکایی نیست.همه جا هست.خودمان را بیشتر از دیگران ببینیم….
  خدا قوت حضرت نسیم هوووووو

 7. خوب طبق روال رو به فهم مطالب قبلی این بار مطلب کاملا از دریچه فهم من موثر افتاد (هه نن نه)

  البته من مطمئنم که بادکنک قرمز بالاتر رفته به چیزی که در درونش بوده هم ربط نداشته! :YY:

  در ادامه این داستان آمده است که، پسرک سیاه پوست سرخورده از جواب بادکنک فروش سر در جیب مراقبت فرو برد و به آزمایشگاه خود در زیرشیروانی خانه پدری برگشت و بار دیگر به آزمایش فرضیه خود پرداخت، بعد از ۱۸ ماه و سه روز و ۷ ساعت او نتایج مشاهدات خود را اینگونه نوشت که بادکنک سیاه به علت جذب بیشتر طیف های نوری دمای بالاتری نسبت به سایر بادکنک ها خواهد داشت و این افزایش دما سبب جنبش بیشتر مولوکول های هوا در داخل بادکنک خواهد شد و به دلایلی که به خواننده مربوط نمی شود! بادکنک سیاه بالاتر از سایر بادکنک ها قرار خواهد گرفت.
  خاطرات یک بچه لوس سیاه پوست به نام جان ماکسول

  این پسربچه در اثر کار زیاد در زیرشیروانی رنگش به سفید مایل به صورتی تغییر پیدا کرد بعدها در سن ۴۱ سالگی نظریه موجی الکترومغناطیس را ابداع کرد که انقلابی در علم فیزیک بود.

  نتیجه اخلاقی اینکه هیچ وقت سعی نکنین به بچه های این دوره زمونه درس و پند اخلاقی بدی، بعد گندش در میاد و روسیاهی برای ذغال می ماند و در نهایت در داستانهای تاریخی به عنوان درس عبرتی برای آیندگان ازتون اسم میبرن که جلوی یک نظریه علمی بزرگ رو میخواستین بگیرین و ازین حرفا، از ما گفتن بود.
  :Y:

  از شوخی گذشته داستان جالب و پر مفهومی بود، ممنون

 8. ناشناس گفت:

  تفنگدار سوم :
  نسیم جان خیلی مطلبت قشنگ بود و پرمعنا

  ممنون از لطف شما متشکرم :gol:

 9. نسیم گفت:

  یاس :
  مطلب زیبایی بود نسیم جان این همون واقعیتی است که متاسفانه در کشورهای آمرکایی رعایت نمیشه یعنی همون تبعیض نژادی سیاه و سفید یا برتری سفید پوستان .

  از شماهم کمال تشکر را دارم یاس عزیز ولی فکر کنم این موضوع فقط مختص کشور امریکا نباشد :gol:

 10. نسیم گفت:

  پاییزان :
  نسیم عزیز مطلب قشنگ و پرباری بود.همینطوره چیزی که سبب بالا رفتن انسان میشه محتوا و شخصیت درونی اوست نه ظاهرش. (بیچاره مرد بادکنک فروش پس چی فروخته همه رو که فرستاده هوا ).خداقوت نسیم جووووووووون

  جناب پاییزان از وقت ارزشمندی که برام صرف کردی متشکرم برداشت شما از داستانک کاملا صحیح بود :gol:

 11. نسیم گفت:

  جناب اقای نجفی از شما نیز کمال تشکر وقدردانی رادارم ممنون :gol:

 12. نسیم گفت:

  جناب مدیر فرمایش شما کاملا متین است وادامه داستان نیز کاملا بدین طریق است :gol: ولی من و… فکر کنیم که بادکنک ابی به قدری بالا برود که بادکنک قرمز به گرد ان هم نرسد :ZZ: واز انجائی که رنگ سال زمستان هم ابی کاربنی است پس شکی در ان نیست (جدا از مسئله ی فیزیک که خودم ارزش زیادی برایش قائلم) در کل از شماهم ممنونم :gol:

 13. اوحده اوو گفت:

  مثل همیشه کوتاه ومفید خسته نباشی نسیم عزیز :gol:

 14. نه قرمز نه آبی فقط چوکای تالش .
  من خیلی وقته بادکنک مشکی ندیدم.اصلا هست ؟
  دوستان گرامی توجه داشته باشند این بادکنک ها هستند که اوج گرفتنشان به معنی بالا رفتنشان خوب است . خواهشا از پر کردن مغز خود بوسیله گاز خودداری فرمایید. بالا رفتن شما به این شکل به هیچ وجه مورد تایید ما نیست.

 15. بر اساس علم فیزیک ، هرچه محتوی بادکنک سبکتر باشد بالاتر می رود.نتیجه اخلاقی: یا بالا رفتن کارخوبی نیست و یا سبک و تهی بودن باارزش است ؟؟؟!!!