فروغ مرادی 3980 روز پیش
بازدید 61 ۷ دیدگاه

نگهبان

یک نیروی تازه وارد که برای نگهبانی ازدرب ورودی یک اردوگاه ارتش گماشته شده بود.دستورداشت تا نگذارد هیچکس با اتومبیل وارد قرارگاهشود. مگر انکس که نشان مخصوص را داشته باشد.
یک روز اومجبورشد یک اتومبیل حامل یک ژنرال رامتوقف سازئ. اما ژنرال به راننده اش دستورداد که ایست نگهبانی را نادیده گرفته وبه قرارگاه وارد شود. نیروی جدید جلوی اتومبیل رفت وتفنگ خودرا بالا اورد وگفت:{مرا ببخشید.اقامن تازه وارد هستم ونمی دانم به کدام یک ازشما بایدشلیک کنم.شما یاراننده؟}
شمابزرگ خواهید بود. اگرنسبت به مقام ومنزلت کسانی که ازشما بالاترند بی اعتنا باشید ونیز انانی را که ازشما پایین ترند. وادار نمائیدتا نسبت به مقام ورتبه ی شما بی اعتنا باشند. ان زمان. نه به خاطر فروتنی خود مغرور هستید ونه بواسطه ی غرورتان. فروتن.

{{انتونی د. ملو}}

نظرات کاربران

با نظرات خود، ما را در ادامه مسیر راهنما باشید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. اوحده اوو گفت:

  به به جناب نسیم بازم یک مطلب قشنگ دیگه گذاشتی خسته نباشی این چند تا مطلبی که تا حالا گذاشته بودی همش داستان های کوتاه وپر مغزی بوده.خدا قوت هووووووووووووووو :gol:
  چه عجب یک بارم ما اولین نفر شدیم ها اینم خودشه یک خدا قوت برای خودم داره :YY:

 2. علی نجفی علی نجفی گفت:

  خدا قوت جناب نسیم.مطلب زیبایی بود با یک نتیجه گیری اخلاقی زیبا و پر معنی.اگه خواسته باشی این مطلب رو برگردان رودمعجنیش کنی میشه ترکیبی از دو ضرب المثل.۱-نه سنگی کم د ترزو خادته گذرِن۲-نه هُم با د استیتن دزِن
  خدا قوت جناب نسیم هوووووووووووووووووووووووو
  احدی اوووو ترکوندی ها.سحر خیزی کردی اساسی.معلوم سید برقرار بوده ااساس :VV: :VV:

 3. زیبا بود و کوتاه اما خیلی حرفها داشت . یا حق

 4. خوب این دستورالعمل زیاد تو ایران جواب نمیده بنابراین به دوستانی که شاغل هستند توصیه میکنم همین فردا روی رئیسشون امتحان نکنن بعد …. بعد بیان از حیتا شکایت کنن، کار به گیس و گیس کشی بکشه. :YY:
  ولی اگه رعایت بشه، گلستان شود همه ایران.

  انتونی د. ملو
  این تیکه آخرش فکر کنم رودمعجنی باشه، بنابراین من وقت گذاشتم و براتون برگدانش کردم.
  برگردان رودمعجنی : عنه تونی (ورود از گویش لری به رودمعجنی) د (اینجا از دستورالعمل زبان رودمعجنی استفاده شده و نقطه آخر جمله به وسط جمله منتقل شده) ملی یی اور
  برگردان دوباره به شهری : یعنی درست میبینم تو همانی هستی که او را مالوندی.(احتمالا مالوندن در اینجا کنایه از زدن باشد، بین علما اختلاف نظر وجود دارد هنوز)

  شما از لحاظ انتخاب نویسندگان ناشناخته منحصر به فرد هستید.

 5. مدیر هوووووووو از یکی از کلمات چیز دار استفاده کردی حواست باشه.قانون با کسی شوخی نداره :VV:
  همین کارا رو کرده بوده که هی از این شرکت و اون شرکت میندازنش بیرون و همه جا نیروی تازه وارده.
  بنده روز اولی که اومدم شرکت هر کس هر چیزی میگفت ، گفتم چشم شما درست میگی . تا اینکه فهمیدم کی مقامش از من بالاتره و کی پایینتره. هر کی بالاتر بود سعی کردم چشم رو ادامه بدم و هر کی پایین تر بود سعی کردم چشم ها رو از حلقومش در آوردم.این بود درسی که من پیش از آنکه شما بیاموزید آموختم.
  خدا قوت نسیم

 6. یاس گفت:

  خیلی زیبا و در عین حال با کوله باری پند و جملات پرمغز واقعا عالی بود که به لطف دوستان هم به ۳زبان زنده ی دنیا ترجمه شد که بقیه هم بتونن استفاده لازم رو ببرن. نصیحت جناب منصف هم خواندنی و در عین حال کاربردی بودممنون از نسیم عزیز و بقیه دوستان :gol: :gol:

 7. نسیم گفت:

  ممنون از نظرات شما دوستان عزیز من ازشما ممنونم که برای مطلب من ارزش قائل میشین و نظر میدین وازجناب مدیر هم کمال تشکر را دارم که زحمت ترجمه به زبان های مختلف را کشیدن ممنون راستی جناب مدیر این داستانو که فهمیدید انشاءالله :soot: :gol: :gol: