شورای مرکزی 4580 روز پیش
بازدید 116 ۱۴ دیدگاه

اطلاعیه شورای مرکزی

به اطلاع همه اعضای حیتا می رساند برای ساماندهی و نظم بخشیدن و زمان بندی درست مطالب جهت انتشار به نحوی که فرصت مطالعه مطالب و نظردهی بطور مناسب وجود داشته باشد تصمیماتی اتخاذ شده است که به شرح زیر به سمع و نظرتان می رسد :

 

۱- تمامی مطالب قبل از انتشار باید به تایید نهایی برسند.(لذا پس از انتشار صحیح مطلب اگر بلافاصله آنرا در سایت رویت نکردید تعجب نکنید و به گیرنده های خود دست نزنید) در زمان انتشار باید گزینه “ارسال برای بازبینی” را انتخاب نمایید.

۲- تایید مطالب توسط یکی از اعضای شورای مرکزی و گروه فنی صورت می پذیرد.

۳- هر روز ۲ مطلب ( در مواقع ترافیک ۳ مطلب )امکان انتشار خواهند داشت و اولویت با مطالب مرتبط با رودمعجن و مطالب حاصل دست رنج خود اعضاست و در صورت نبود مطالبی از این دست دیگر مطالب دوستان منتشر خواهد شد.

۴- فاصله زمانی انتشار ۲ مطلب از یک عضو حداقل ۴۸ ساعت است.

 

در انتها از همه دوستان تقاضا داریم برای انتشار مطالبشان جهت بهتر دیده شدن مطلب صبر و حوصله کافی به خرج دهند.

 

                                    با تشکر . شورای مرکزی حیتا

نظرات کاربران

با نظرات خود، ما را در ادامه مسیر راهنما باشید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. در ادامه مطلب:
  حتی شما دوست عزیز! :VO:

 2. علی نجفی علی نجفی گفت:

  اللهم ثبتت اقدام الشورا و االگروه الفنی.اللهم تقبل هذا العمل من الشورا و الگروه الفنی.اللهم اجعل محبتنا فی القلوب الشورا و الگروه الفنی تا ثبت مطلبنا السریعا.اللهم اعطنا و کل الاعضا الصبر و التحمل و الهمکاری.اللهم اعط توفیقات الکثیر با الشورا و الگروه الفنی و مطالب الغنی باالاعضا جهت الانتشار

 3. باسپاس ازاین تصمیم هوشمندانه شورای مرکزی
  اگر فکری نکنید حیتا به زودی ارزش و هویت خود را از دست می دهد و تبدیل به یک وبلاگ خصوصی می شود.

 4. با تشکر از دوستان شورای مرکزی که وقت زیادی برای مدیریت واداره حیتا صرف نموده و انصافا مسیر رشد و توسعه را به خوبی طی میکنند .
  اقدام ممیزی مطالب عالمانه و بسیار سودمند خواهد بود. چه آنکه اگر نویسندهاو بازدیدکنندگان به سمت موضوعات مرتبط با اهداف تاسیس حیتا هدایت شوند نیز بسیار موثر می تواند باشد.
  پیشنهاد می شود منوی آخرین دیدگاها ، به پیامهای کوتاه ولی عمومی اختصاص یابد.

 5. @پندار
  پیشنهاد خوبی بود جناب پندار، ما هم در نظر داشتیم چیزی شبیه یادداشت مهمان در حیتا داشته باشیم ، پیگیر خواهیم شد.

 6. چغا زنبیل گفت:

  از اینکه بالاخره ما هم داریم نظام مند میشیم خوشحالم لیکن این دلمشغولی ممکن است ایجاد گردد که باید هوشیار باشیم که این حرکت مارا بسوی خودکامگی در انتخاب مطالب پیش نبرد واز ممیزی صحیح دور نیفتیم وهرانجه را که بنظر شخص ما ناخوشایند اید ازدر ج ان خود داری کنیم وهرچه در تعریف وتمجید ما بسط ید نماید در صدر مطلب جایش دهیم البته مدیران حیتا دامنشان مبری از این بهتان ها است ومنزه تر از انند که تصورش هم به ذهن اید لیکن از باب ( فذالکر ان الذکری تنفع المومنین ) شاید بی جا نباشد به هرحال با درود فراوان به مدیران محترم وبه امید بهروزی وپیروزی

  1. متشکر از تذکر به جای شما
   شاید برای سایر دوستان نیز این ابهام وجود داشته باشه ، بنابراین چند خط توضیح خواهم داد.

   اعضای شورا تا به امروز از اعمال نظر بر مطالب دوری میکردند و با توصیه های قبلی روند کنترل کمیت و کیفیت مطالب رو به عهده خود نویسنده ها گذاشته بودیم. اما با افزایش تعداد نویسندگان حیتا و افزایش تولید مطالب روزانه اوضاع کمی تغییر کرد بگونه ای که برخی از روزها مطلبی که صبح منتشر میشد تا پایان روز از فهرست ۷ مطلب اصلب خارج میشد و بارها پیش می آمد که چند روز متوالی هیچ مطلبی ثبت نمیشد! بنابراین تصمیم گرفتیم شرایطی را ایجاد کنیم تا رسالت اصلی حیتا حفظ شود و مطالبی که در ارتباط با روستا هستند بیشتر مجال دیده شدن پیدا کنند.
   از طرف دیگر امکان ممیزی بر مطالب قبل از این نیز برای گروه فنی وبلاگ وجود داشت و تنها تفاوت شرایط کنونی این است که با زمان بندی درست و کنترل شده امکان دیده شدن را به تمام مطالب خواهیم داد و مطالب مرتبط با روستا نیز پررنگ تر خواهند شد، تغییرات ظاهری سایت نیز در همین جهت بود. بنبراین هدف ما اعمال ممیزی بر محتوای مطالب نبوده و تنها هدف زمان بندی بهتر مطالب بوده.
   خوشبختانه تا به امروز هیچ انتخابی و اعمال سلیقه ای بر مطالب حیتا نداشته ایم و از امروز به بعد نیز نخواهیم داشت. البته بعضی خط قرمز ها ی تعریف شده داریم که برای محیط های جمعی لازمه ، مثلا وارد شدن به بحث های سیاسی و یا توهین مستقیم به سایر اعضا. لازم به گفتنه تنها مطلبی که تا به امروز حذف شده ( البته با اطلاع نویسنده اون مطلب ) مربوط به مطلبی بود که خود نویسنده هم از بار منفی اون مطلع نبود و پس از گفتگو این موضوع را پذیرفت.

 7. نوه حجی مراد گفت:

  تصمیم عالی و به موقعی بودواقعا اوضاع سایت به هم ریخته اما کاش برای عضو پذیری هم قانون و قاعده ای خاص میداشتیم یک نگاه به ستون اعضا بندازین باید فکری کرد

  1. برای اون هم یکسری قاعده ها داریم، مثلا اسامی مستعاری که یک ماه هیچ استفاده ای از اونها نشده باشه حذف میشن، چون بعضی از دوستان وقتی پسوردشون رو فراموش میکنن دوباره با یه اسم جدید ثبت نام میکنن و اطلاع رسانی هم در این مورد نمیکنن.
   محدودیت دیگه ای هم فکر نمیکنم مفید باشه. البته باید توی جلسه بعدی شورا راجع بهش بحث کنیم.

 8. @چغا زنبیل
  تذکر چغازنبیل عزیز بسیار مهم است. من سخت نگران اعمال نظر و سلیقۀ شخصی و حتی گروهی هستم. در برخی گفتگوهای خصوصی برخی بر این باورند که حیتا یک سایت فامیلی است باید این پندار ناخوشایند زدوده شود.

  یک پیشنهاد برای تفکیک مطالب دارم:
  دلنوشته های شخصی، مطالب عام، همگانی و یادداشتهای مناسبتی (که به نظر من برای اغراض حیتا در درجه دوم و سوم اهمیت قرار دارند) در بخشی قرار گیرد که زودتر وارد آرشیو می شود. و مطالب جدی خاص روستا (تاریخ، فرهنگ، زبان، اطلاعات پایدار و … ) مدت بیشتری در منظر خوانندگان باشد.
  البته مطالب درجه دوم، انگیزه ها و شائقه های گستردۀ حضور اعضا هم هست که نباید از آن غفلت کرد.

  1. بله موافقم خطر فامیلی شدن وجود داره، دلیلش هم میتونه حضور بیشتر و پررنگ تر خویشاوندان به پشتوانه یکدیگر است. البته مطالبی که منتشر میشه هرگز رنگ و بوی فامیلی نداشته و از طیف های مختلفی بوده. و البته در رودمعجن همه به گونه ای با یکدیگر نسبت فامیلیت دارند.
   سعی کردیم شرایطی رو بوجود بیاریم که هیچ محدودیتی برای هیچ گروهی وجود نداشته باشه. همچنین در برنامه های مختلف سعی کردیم که از گروه ها و قومیت های مختلف رودمعجن نام ببریم و استفاده کنیم. مصاحبه با دکتر فتوحی ، مهندس حسامی و … نمونه های آن می باشد.
   شاید این موضوع در قسمت نظرات گاهی وجود داشته که البته نمیتوان و نباید هم مانع از آن شد. به گمان من پیکان انتقاد رو نمیشه به سمت این گروه گرفت، نبود همین نظرات هم باعث دلسردی نویسندگان و افول روز به روز سایت میشد. نمونه های مشابه حیتا در مورد رودمعجن وجود دارند عدم اقبال عمومی آنها را نمیتوان به حساب فامیلی بودن گذاشت. به نظر میرسد ریشه مشکل را باید در جایی دیگر جست.
   نظر خود من اینه که باید جذابیت رو برای گروه های مختلف ایجاد کنیم، شروع فعالیت هر گروه در حیتا خود زمینه ساز حضور گروه های دیگر خواهد بود.

   دوستان اگر پیشنهادی در این زمینه خاص دارند بیان کنند.
   ——————————————-
   همه مطالب منتشر خواهند شد، ما فاصله زمانی بین دو انتشار رو حداقل ۸ ساعت پیش بینی کردیم و یکسری اولویت ها رو برای زمانی که چنیدین مطلب همزمان ارسال شده اند در نظر گرفتیم ، که البته قابل تغییر و ترمیم هستند:
   اولویت اول برای انتشار مطالب ، مطالبی است که در ارتباط مستقیم با رودمعجن باشند.
   اولویت دوم مطالبی است که توسط یک رودمعجنی نوشته شده اند ولی در ارتباط مستقیم با رودمعجن نباشند. ( از منابع دیگر کپی برداری نشده اند )
   اولویت سوم را نیز سایر مطالب تشکیل خواهند داد.

   ** در مورد مطالبی که اولویت یکسان دارند ، مطلبی زودتر منتشر خواهد شد که ثبت آن زودتر صورت گرفته باشد.
   ** در این بین مطالبی که تاریخ مصرف داشته باشند خارج از این اولویت ها منتشر خواهند شد.
   ** همونجور که گفتم همه مطالب کما فی السابق منتشر خواهند شد. منتهی با یک تاخیر زمانی.
   در مورد اعمال سلیقه شخصی نیز در پاسخ به چغازنبیل مطالبی بیان شد.

   همانطور که اشاره کردین مطالب درجه دوم انگیزه حضور برخی از اعضای حیتا رو تشکیل میدن و حیتا به همین بازدید کنندگان و نظر دهندگانش زنده است، در حال حاضر کمتر پیش می آید مطلبی بیش از ۳ روز در منظر خوانندگان قرار گیرد، و کمتر از این زمان نیز برای هر نوع مطلبی مناسب نخواهد بود. سعی کرده ایم مطالب خاص روستا رو به اشکال دیگری مانند دسته بندی های صفحه اول و منوهای بالای صقحه بیشتر مورد توجه قرار بدیم و البته هنوز در مورد برخی مطالب پایدارتر نیاز به کار بیشتری است و باید فرصت دیده شدن بیشتری به آنها بدهیم.
   مانند همیشه از توجه و حساسیت شما در این امور که مایه دلگرمی ما نیز هست تشکر میکنم، جناب دکتر.

 9. نوه ديگه حجي مراد گفت:

  سلام بر شورای مرکزی . اقا کار خیلی خوبیه ولی یک جایش ایراد دره . مطالب تا بره بازبینی و تایید بشه و بخواد ثبت بشه ممکنه یکی دو روز یا بیشتر طول بکشه . دراین صورت تکلیف بعضی مطالب مثل اگهی های استخدامی که تاریخ مصرف داره چی میشه . بعد که بدرد نمیخوره . مثلا خود من روز پنجشنبه ۷/۷ یکی از همین مطالب رو فرستادم که اگهی پذیرش دانشجو هم توی اون بود و تا یکشنبه یعنی فردا مهلت داره ولی هنوز ثبتش نکردین . خب بعد این به چه درد میخوره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. بله حق با شماست
   ما یه اولویت های ضمنی برای مطالب در نظر گرفتیم مثلا مطالبی که تاریخ مصرف داره دو فوریت میگرن.
   من مطلب شمارو خوندم ولی تاریخ یکشنبه تو اطلاعیه شما نیست احتمالا توی سایت هست، بقیه تاریخ ها ی اطلاعیه هم فرصت کافی داشت. تو برنامه بود که بعد از مطلب مینی بوس، روز جمعه (یک روز بعد از انتشار) منتشر بشه، چون روز پنج شنبه مطالب زیاد بود و مطلب مینی بوس زودتر ارسال شده بود.
   دقت بیشتری خواهیم کرد.

 10. منصف گفت:

  در خصوص نظرات قابل تاملی که اعضای گرامی پندار ، چغازنبیل ، دکتر فتوحی و نوه دگه حجی مراد دادند من هم بالای نود درصد با پاسخ های محمد موافقم و برای جلوگیری از تکرار ازشون میگذریمو شما اونا رو پاسخ های دو عضو شورا بدونید.من فقط چند نکته رو عرض میکنم:
  ۱-پیامهای کوتاه پیشنهاد جالبی بود که میشه یک ماه آزمایشی استفاده کرد. اگه خوب جا بیفته میتونه خیلی از کمبودها رو پر کنه.
  مثلا در مناسبت ها شاید اختصاص یک نوشته به تبریک و تسلیت یکی از ائمه و دیگر مناسبت ها خیلی جالب نباشه . میشه از پیام کوتاه استفاده کرد.
  یا در مواردی که یکی از اعضا قصد دادن هشداری در خصوص یکی از مشکلات روستا را دارد میشه ازش استفاده خوبی کرد.
  ۲- من بحث فامیلی شدن رو چندین بار دیگه هم شنیدم .
  الف) مگه توی رودمعجن میشه کسی رو پیدا کرد که فامیل اون یی نباشه.بالاخره هر کسی یه جور به دیگری وصله.
  ب)وقتی چند عضو خاص در جذب نزدیکانشون به سایت موفق تر بودند و هر کس حیتا رو آنچنان به برادر ، خواهر ، واقوام نزدیکشون معرفی کرده که اومده حیتا این امر باید مورد تشویق و الگوی بقیه باشه. اینکه در برخینظرات یا اختلاط ها دو فامیل نزدیک احوال پرسی میکنند این برای شخص ثالثی که خواننده این گفتگوست نباید این تصور رو بوجود بیاره که این سایت فامیلیه.بالاخره صله رحم اشکال مختلفی داره و بنظرم یکی اش هم میتونه همین اختلاط باشه.
  در مجموع من با عقیده اون دسته ای که جناب دکتر بهشون اشاره کردند موافق نیستم.
  باز هم از نظرات دوستان گرامی ممنون.