حسین مرادی (نوه حجی مراد) 4799 روز پیش
بازدید 219 ۱۰ دیدگاه

یاد یاران سفر کرده

یاد و خاطره شهید علی اکبر ارام وشهید احمد حسنعلی زاده را در استانه شهادت مادر شیعیان جهان حضرت فاطمه زهرا (س) گرامی میداریم

شهید علی اکبر آرام

فرازی از شهادت نامه شهید ارام :

 

مرگ با عزت اگر رنگین است       بهتر از زندگی ننگین است

پدر و مادر جان شاید در این سن کم که دارم از من نمازی قضا شده باشد که برایم ادا کنید و اگر شهادت نصیبم شدهیچ ناراحت نباشید و مرا ببخشید و به دوستانم بگویید دست از یاری حسین (ع) برندارند و امام عزیز را یاری کنند واگر من و امثال من شهید شویم راه کربلا برای شما باز خواهد شد  اگر به حرم امام حسین(ع) سرور شهیدان رفتید سلام مرا به سرورمان برسانید

شهید احمد حسنعلیزاده

شهید احمد حسنعلیزاده

……………………………………………………………………………………

سلام بر دوستان در ادامه مطلب شما را با یکی از سردارن شهید اشنا می کنم   شاید مطلع شده باشید که پیکر شهید عبدالحسین برونسی بعد از ۲۷ سال مفقودی بلا اخره کشف شد و قرار است همزمان با شهادت حضرت زهرا (س) به همراه ۱۱ شهید گمنام دیگر در مشهد تشییع شود به همین بهانه زندگی نامه این شهید خارق العاده را برایتان نوشتم  ناگفته نماند شهید نجفی همرزم این شهید بوده است

 

سردار شهید عبدالحسین‌ برونسی‌
نام پدر:حسین‌علی‌ محل تولد:روستای گلبوی تربت حیدریه
تاریخ تولد:۰۳/۰۶/۲۱ تاریخ شهادت :۲۵/۱۲/۶۳
محل شهادت :شرق دجله منطقه :عملیات بدر
مسؤلیت :فرمانده‌تیپ‌ شغل : بنا
عضویت : کادر یگان:لشکر ۵ نصر
گلزار :بهشت رضا
زندگی نامه : زندگینامه‌ کودکی‌ را که‌ عصر روز بیست‌ و سوم‌ شهریور ماه‌ هزار و سیصد وبیست‌ و یک‌ صدای‌ گریه‌اش‌ در گلبوی‌ پیچید عبدالحسین‌ نام‌ نهادند. وقتی‌ در لباس‌ سربازی‌ به‌ روستا آمد مردم‌ از خوشحالی‌ در پوست‌ خودنمی‌گنجیدند. ورود مأمورین‌ اصلاحات‌ ارضی‌ شاه‌ و عدم‌ قبول‌ آب‌ و ملک‌ باعث‌مهاجرتش‌ به‌ شهر مشهد شد. مشاغل‌ متفاوت‌ را آزمود و چون‌ در هر کدام‌شبهه‌ای‌ بود دست‌ به‌ بنایی‌ زد. با ارشادات‌ مقام‌ معظم‌ رهبری‌ با مسایل‌ سیاسی‌ آشنا شد و پا در رکاب‌مبارزه‌ با رژیم‌ پهلوی‌ گذاشت‌ و مأمورین‌ ساواک‌ در زیر شکنجه‌ دندانهایش‌را شکستند. انقلاب‌ که‌ پیروز شد جزو اولین‌ افراد اعزامی‌ به‌ کردستان‌ بود.عرصه‌های‌ نبرد حق‌ علیه‌ باطل‌ بستر مناسبی‌ بود که‌ استعداد بالقوه‌ او به‌فعل‌ در آید و از فرماندهی‌ گروهان‌، به‌ فرماندهی‌ تیپ‌ هجدهم جوادالائمه‌برسد و دراین‌ سالها رشادت‌ و ایثارگری‌ او زبانزد خاص‌ و عام‌ بود تا آنجا که‌دشمن‌ چنان‌ هراسی‌ از برونسی‌ داشت‌ که‌ برای‌ سرش‌ جایزه‌ تعیین‌ کرد. این‌ سردار سرفراز بعد از زیارت‌ خانه‌ خدا به‌ مرحله‌ای‌ از شهود رسیده‌بود که‌ زمان‌ و مکان‌ شهادت‌ خودش‌ را می‌دید و سرانجام‌ در عملیات‌ بدر،پس‌ از رشادت‌ بسیار در چهار راه‌ خندق‌ در ۲۵/۱۲/۶۳ به‌ شهادت‌ رسید.
وصیت نامه :فرازی‌ از وصیت‌نامه‌ … شما ای‌ زن‌، چون‌ زینب‌ کبری‌ (سلام‌الله علیها) فرزندانم‌ را هم‌ پدری‌کن‌ و هم‌ مادری‌، مادری‌ که‌ اسلام‌ می‌گوید. برای‌ چندمین‌ بار باز هم‌می‌گویم‌؛ هر کس‌ آمد و گفت‌: فرزند بی‌ بابا نمی‌خواهم‌ باید توی‌ دهنش‌بزنید. همسر عزیزم‌ شما هفت‌ فرزند دارید، باید آنها را آنچنان‌ با اسلام‌ آشناکنید که‌ روز قیامت‌ هم‌ به‌ درد خودت‌ بخورند و هم‌ به‌ درد من‌، در راه‌ امام‌خمینی‌ که‌ همان‌ راه‌ قرآن‌ و راه‌ امام‌ حسین‌ است‌ بروند تا سر حدشهادت‌. از همه‌ شما می‌خواهم‌ که‌ هر موقع‌ پسرانم‌ را داماد کردید، یک‌دختر مؤمن‌ بگیرید، فاطمه‌ و زهرا را هم‌ یک‌ شوهر مؤمن‌ برایشان‌ انتخاب‌کنید، برای‌ داماد و عروس‌ کردن‌ فرزندانم‌ پی‌ مال‌ دنیا نروید، فقط‌ ببینید که‌ ازهمه‌ بهتر خدا را می‌شناسد، ملاک‌ خدا باشد. در هر کار اگر انسان‌ خدا را درنظر بگیرد انحراف‌ ایجاد نمی‌شود. همسر عزیزم‌! اگر شما این‌ حرف‌هایی‌ که‌ من‌ در وصیت‌ نامه‌ نوشتم‌، عمل‌ کردید، من‌اگر در راه‌ خدا شهید شدم‌، شما را تا به‌ بهشت‌ نبرم‌! خودم‌ نمی‌روم‌. ازهمه‌ی‌ شما می‌خواهم‌ که‌ مرا حلال‌ کنید و از پدر و مادر مهربانم‌ هم‌می‌خواهم‌، که‌ مرا حلال‌ کنند.

منبع : سایت کنگره سرداران شهید و بیست وسه هزار شهید استانهای خراسان

نظرات کاربران

با نظرات خود، ما را در ادامه مسیر راهنما باشید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. علی نجفی علی نجفی گفت:

  تا سینه برازنده ی داغی نکنی
  در مکتب عاشقی نشانت نکنند
  همه ی کسانی که برای اب و خاکشون از جون مایه گذاشتن دمشان گرم و سرشان خوش باد.
  این خاطرا ت شهید برونسی هم اگر دوستان وقت کردند نگاهی بکنند بهش.اسمش خاکهای نرم کوشکه.ادم عجیبی بود این مرد.از جمله ادمهایی که باید تمام قد در مقابلشون ایستاد و به احترامشون کلاه از سر برداشت.یک بنای امی که میشه سردار.از اون ادمهایی که مرد بودن.
  خداوند تو روهم برای حیتا حفظ کنه جناب نوه ی حجی مراد

 2. درود بر نوه حجی مراد پرکار.
  در رابطه با شهید برونسی خوب کاری کردی این مطلب رو گذاشتی . من هم خاکهای نرم کوشک رو خوندم.کتاب خیلی خوبیه. رهبر هم توصیه اکیر بر خوندنش کردن.
  در بخشی از کتاب اومده که به عنوان سرباز از طرف مافوقش در دوران قبل انقلاب برای کارهای زنش گمارده میشه. وقتی میره میبینی اوضاع چندان مناسب نیست و پا به فرار میزاره و قید همه چیز رو میزنه(البته خیلی وقت پیش خوندم وممکنه درست بیان نکرده باشم)
  یاد شهیدان آرام و حسنعلی زاده هم گرامی باد.

 3. ناشناس گفت:

  باتشکرویژه ازنوه حجی مراد یاد وخاطره این عزیزان گرامی باد. انشاءا…بتونیم این وصیتنامه هاروبخونیم وبه صداشون گوش بدیم تابفهمیم

  صفایی ندارد ارسطوشدن خوشا پرگشودن پرستوشدن :gol:

 4. @منصف
  سلام بر منصف اگه خدا بخواد از این به بعد سرداران و شهدای بیشتری معرفی خواهند شد

 5. @ناشناس
  برای برستو شدن باید در راه شهدا رفت و انحراف در خود راه نداد چراکه در طریقت شهدا اخلاص حرف اول را می زند

 6. درود بر نوه حجی مراد. یاد یاران این سری واقعا پر بار بود . از وصیت نامه شهید برونسی واقعا لذت بردم مخصوصا جایی که خونوادش رو اونقدر با قاطعیت به تقوا دعوت میکند. چقدر خوبه که هر سری توی یاد یارانهاتون مطالبی از این شهیدان گرامی بذارین این جوری یه مقدار بیشتر با این سرداران شهید که فقط اسمهاشون رو بلدیم آشنا میشیم. یاد شهیدان ذکر شده نیز گرامی باد. خسته نباشید. :SS: :gol:

 7. در مورد برونسی عزیز ذکر این نکته ضروری است که محل و نحوه شهادتش رو میدونسته
  یادش گرامی راهش پر رهرو

 8. دستت درد نکنه حسین جان
  شنیدم که درگیر گیل کری هستی ، ما که نتنیستم بیایم به کمک، خدا قوت. اگه همه به اندازه تو انگیزه داشتن حیتا گلستان میشد

 9. نوه دگه حجي مراد گفت:

  سلام بر پسرعموی پرتلاش و احسنت و هزار آفرین بر این اراده و پشتکارت که علیرغم بنایی و گیل کری و کارزیاد هنوز این رسالت را همچنان جانانه به دوش می کشی . من حیران مانده ام تو که اینقدر اراده و پشتکار داری چرا درس خوندن را ادامه ندادی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  مطلب شهید برونسی هم بسیار عالی بود