محمد امیدوار 4904 روز پیش
بازدید 128 ۱۴ دیدگاه

باز این چه شورش است …


قبل از اینکه سراغ مصوبات و پیشنهادات مطرح شده در این جلسات برم لازمه که چند نکته رو ذکر کنم ، اول اینکه تاریخ و مکان این جلسه طبق اعلان قبلی و با نظر سنجی از همه اعضا تعیین گردیده ( مدارکش هم موجوده ) ، و همه ما علاقه داشتیم که تمامی نویسندگان و زکات دهندگان حیتا در این جلسه شرکت داشته باشند ، برخی از دوستان تنها برای شرکت در این جلسه خود را به رودمعجن رسانده بودند و برخی نیز که نتوانسته بودند بصورت ویدئو کنفرانسی (!) در این جلسه شرکت کردند. اینگونه نبوده که گروهی منتخب و نورچشمی دور هم بنشینند و برای گروهی دیگر تصمیم گیری کنند.

دوم اینکه، وجود قوانین و مقررات اصلی ترین نیاز هر حرکتی است ، از کوچکترین جزء جامعه تا بزرگترین آن، همگی قوانینی دارند که ادامه حیات آن ها بدون وجود این قوانین محال است، این مسئله در مورد گروه کوچک ( در حال حاضر ) ما نیز صادق است، هر چند ممکن است با وضع موجود نیز حیتا تا مدتی به زندگانی خود ادامه دهد اما دیر یا زود نبود قوانین و اهداف آثار خود را نشان خواهد داد. همانگونه که تا به امروز نیز بارها این مشکل پیش آمده. خشت اول گر نهد معمار کج، تا ثریا می رود دیوار کج…
ممکن است در نگاه اول این قوانین محدود کننده و دست و پا گیر به نظر بیایند ولی شک نکنید که وجود یک قانون، هر چند نادرست، بسیار بهتر از بی قانونی است. تصور کنید خیابانهای شهر را بدون وجود قانون حرکت از سمت راست!

سوم اینکه، آنچه در ادامه به عنوان قوانین حیتا می آید حاصل ساعت ها بحث و چانه زنی به همراه بررسی زوایای مختلف آن بوده، لیکن تنها پیشنهادات خام و اولیه ای است که می تواند با نظرات شما پخته و تکمیل شود. پس با نظرات خود ما را در تدوین مجموعه ای از قوانین که چهارچوب کلی کار در آینده را مشخص خواهد کرد یاری دهید.

مصوبات اولین مجمع عمومی حیتا

هدف وبلاگ : با نظر اعضا هدف و چهارچوب فعالیت وبلاگ حیتا در سه زمینه دسته بندی شد:
الف : ایجاد محلی مجازی برای گردهمآیی و تبادل نظر رودمعجنی ها از سراسر ایران
ب : تلاش برای زنده نگه داشتن رسوم، آئین ها و فرهنگ رودمجنی
ج : معرفی رودمجن برای غیر رودمعجنی ها
انتظار می رود که عمده مطالب در این سه دسته جای گیرد.

قوانین و مصوبات :

۱. تعداد مطالب صفحه اول وبلاگ به ۳۰ تا ۴۰ مطلب افزایش یابد و برای جلوگیری از کند بالا آمدن وبلاگ، همه نویسندگان موظف می شوند قسمت عمده مطالب خود را به ادامه مطلب منتقل نمایند و صفحه اول وبلاگ تنها باید شامل تیتر اصلی مطالب به همراه مقدمه ای کوتاه از آن باشد.
تبصره۱ : نویسندگان نمی توانند از عکس های با حجم بیش از ۱۰ کیلوبایت در مقدمه مطلبشان استفاده کنند.
( از اونجا که میدونم بی بی مپورسه، باید بگم که “کیلوبایت” جزو خوراکی ها نیست! )

۲. هویت واقعی همه نویسندگان باید مشخص باشد.
تذکر : نظر دادن با هر نام و هویتی بلامانع است.
تبصره ۱: استفاده از نام مستعار برای نوشتن مطلب با مشخص بودن جنسیت نویسنده و تنها در صورتی مجاز است که حداقل یکی از اعضای معلوم الحال وبلاگ از هویت واقعی نویسنده آگاه باشد و این مسئله را تأیید کند. ( امیدوارم بتونید حداقل یک آدم مورد اعتماد پیدا کنید! )
( از اونجا که این مصوبه بازتاب های مختلفی داشته لازمه توضیح بدم که این قانون برای اینه که اینجا یک وبلاگ عمومیه و از طیف های مختلفی بازدیدکننده داره، هر مطلبی که در وبلاگ نوشته میشه میتونه بازتاب های متفاوتی داشته باشه بنابراین لازمه که هویت نویسنده هر مطلب مشخص باشه و هر کسی مسئولیت نوشته خودشو به عهد بگیره، در غیر اینصورت ممکنه فردی باهدف ضربه زدن به گروه با نام مستعار مطلبی رو منتشر کنه بدون این که هویتش مشخص باشه،
ضمن اینکه این قانون در جلسه ای وضع شده که هیچ کدام از بانوان رودمعجنی برای بیان دلایل مخفی ماندن نامشان و ارائه راهکار جایگزین حضور نداشته اند و با توجه به اینکه همه اعضا بر لزوم همکاری بانوان در این وبلاگ تأکید داشتند و تحقق یک دهکده مجازی بدون حضور بانوان قابل تصور نیست، تقاضا میکنم که نظرات و پیشنهادات خودتون رو در این مورد حتما بنویسید ).

۳. گروهی از افراد حاضر در جلسه برای رسیدگی به مسائل فنی وبلاگ ( تصحیح غلط های املایی ، حذف نظرات تبلیغاتی ، نظارت بر حسن اجرای قوانین و … ) تعیین شدند.

۴. گاهنامه حیتا در زمان های مشخصی تهیه و چاپ خواهد شد این گاهنامه شامل گزیده ای از مطالب وبلاگ و برنامه های گروه خواهد بود.

۵. فعالیت های گروه خارج از محیط اینترنت نیز گسترش یابد، من جمله در نوروز سال ۹۰ غرفه ای در رودمعجن با نام گروه حیتا ایجاد شود و گزیده ای از عکس های وبلاگ در قالب نمایشگاه عکسی در معرض عموم قرار گیرد. این غرفه وظیفه عضو گیری ، تبلیغات ، اسکن کردن اسناد و عکس های قدیمی ، ساماندهی فعالیت های جوانان در ایام نوروز و … را به عهده خواهد داشت.

۶. هیچ مطلب و نظری حذف نخواهد شد، مگر اینکه با نظر کمیته فنی تعیین شده خلاف قوانین وبلاگ و یا قانون اساسی کشور تشخیص داده شود.
تبصره ۱: علاوه بر این، نویسنده مطلب می تواند با حفظ نظرات، متن نوشته شده را پاک کند.

۷. شورایی مرکزی از اعضا انتخاب شود و کمیته هایی زیر نظر اعضای این شورا تشکیل شود تا فعالیت های مختلف وبلاگ را سازماندهی کند.
( اعضای حاضر در این مورد به توافق کامل نرسیدند و تصمیم گیری در رابطه با آن را به جلسه بعدی موکول کر

نظرات کاربران

با نظرات خود، ما را در ادامه مسیر راهنما باشید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. شرمنده ام دوستان ، اینترنتم کفاف زکات نمیدهد ، بزودی با مشتی زکات برمیگردم!

 2. رسیدنا بخیر
  امیدوارم خوش گذشته باشه به همه
  با اینکه توفیق نشد که در جلسه شرکت داشته باشم ولی جلسه خوبی داشتین
  به نکته های جالب و ارزنده ای اشاره شده و کاملا بجاست
  امیدوارم بتونم در جلسه بعدیتون شرکت کنم

 3. مرادي گفت:

  با انکه در جلسه حضور نداشتم ولی پیداست جلسه خوبی بوده . با مصوبات جلسه هم موافقم . هر چی باشه نظر اکثریت ارجح است و ما نیز تابع اکثریتیم اگر مدعی دموکراسی هستیم . امید که تا پایان راه همینطور ثابت قدم و مصمم باشید.

 4. من نتونستم توی جلسه دوم باشم و بیشتر مصوبات هم اونجا تصویب شده که به نظر میرسه جلسه خیلی بهتر و پر بارتر از جلسه اول بوده . محمد جان بهتره که اعضای کمیته فنی رو هم معرفی کنی


  اعضای کمیته فنی ، از بین کسانی که آشنایی بیشتری با وبلاگ داری داشتن و دسترسی به اینترنتشونم بالا بود انتخاب شدن ، علی اکبر و سعید ایزدی ، خادم ، ضمنا امکانات مدیریتی برای بقیه دوستان حاضر در جلسه هم فعال شد .

 5. نوه زارع گفت:

  امیدوارم که همه به این نکته واقف باشیم که ما میخواهیم برای بهتر شدن رودمعجن تلاش کنیم

 6. ایوالله اقای مدیر.عجب تیتری برای مطلبت انتخاب کردی.مقدمه ی خوبی هم نوشتی برای مصوبات.دقیقا مثل مقدمه ی قانون اساسی.اول بر لزوم بودن قانون تاکید کردی و بعد مصوبات رو نوشتی.گمانم اعضا همه با این مصوبات کما بیش موافق باشند.نمیدونم کار خودت بود که دوباره اسمای مستعار رو برگردوندی سرجاش یانه و لی کار هرکی بوده کار خوبی کرده.فقط در مورد ترافیک مطالب اونجا هم به توافق نرسیدیم باز هم گمانم بعضی روزا با ترافیک مواجه بشیم که البته بعدا و طی جلسات دیگه ای میشه حلش کرد.
  هووو اوقذر چای کی د حلقته رختن د مسجید شغال اباد پس چیشه بوو کی میگی کسک و ساندیس نبیه د جلسه.ایلاهم خوچکوته رو.


  برگردوندن اسمای مستعار کار خودم بود ، بقیه دوستانی که هنوز اسم مستعار دارن لطفا نظرشونو اعلام کنن. حذف یا معرفی ( حداقل یک عضو مشخص باید هویت واقعی اسمهای مستعار رو بشناسه ).
  این ترافیکو یادمه تصویب کردیم که روزا رو تقسیم کنیم ولی بعدش یادمون رفت.
  راست ورمگه جلسه دوم به همت شغال آبادیا اعضا با چای گرم پذیرائی شدن ، که خیلی هم چسبید.

 7. بهار گفت:

  خداقوت جناب امیدوار ما هم با حیتای هدفمند وقانونمند موافقیم ومن هم اگه فرصت داشته باشم ودرخدمت دوستان بتونم باشم وخواستم مطلب بنویسم حتما خودمو معرفی خواهم کرد ."موفق باشید"


  این موفق باشید یعنی اینکه مطلب آخرتون بود؟ امیدوارم اینطور نباشه . خاطرات شما یکی از جذاب ترین قسمتای وبلاگه.

 8. سلام محمد اقا چیدمان مصوبات عالی بود فقط برای اطلاع رسانی بیشتر اگه بتونی این مطلب رو به مدت یکی دو هفته در صدر مطالب قرار بدی بد نیست


  بزودی و بعد از تصویب نهایی قسمت قوانین به منوی وبلاگ اضافه خواهد شد.

 9. دیشدوو گفت:

  یره هو تو خوب کانیدید روی بری مجلیس یا رئیس جمهوری ایقذر مطلب نویشتیی خیله عالیه و همشم مورد قبول چشم هرچه شما ورگوین صحیح است صحیح


  من عضویت در حیتا رو به هیچکدوم از این مقامهایی که گفتی نمیفروشم!

 10. منصف گفت:

  سلام محد جان. من دیدم نظراتم خیلی طولانی شد دیگه اینجا ننوشتمشون . در مجموع جلسه خوبی بوده . به امید جلسات بعدی.

 11. سلام آقای امیدوار با توجه به اینکه رودمعجن بودم ولی متاسفانه نشد بیام جلسه باید ببخشین ضمنا منم با همه نظرات تصویب شده توسط اعضا موافقم رای اکثریت رای منم هست.

 12. سلام محمد جان.
  وقتی عکس خودمو دیدم لازم دیدم نظر هم بدم.

 13. مدیر عزیز لطف کن هر چند وقت عکس اصلی رو عوض کن تا خسته کننده نشه . هر چند بی ادبی نشه به مراسم عزاداری. ولی میتونستی به مناسبت شب یلدا یک عکس دیگه میذاشتی.
  در ضمن کنکاش تو همین عکس مراسم هر بار نکته ی جالبی رو به ذهن متبادر میکنه.
  طرفدارای استقلال جای خالی پرچم آبی رو توی مراسم درک کردن و اون رو هم اضافه کردن

 14. میدونستم شما استقلالیا به این نکته اشاره خواهید کرد ولی چه کنم ..
  طبق یه رسم قدیمی ، عکس سردر وبلاگ شنبه هر هفته عوض میشه ، البته این چند روز من اینترنت نداشتم وگرنه یه کاری میکردم