مجتبی عبدالهی 4929 روز پیش
بازدید 130 ۱۰ دیدگاه

انرژی هسته ای و رودمعجن (فصل اول قسمت ۳)

 

بعد از  مقاله  اقای علی عیلامی شروع به صحبت کردند که فیلم فقط حضور ایشان در پشت بلندگو رو نشان میده و بعد از چند کلمه فیلم صحبت هایشان قطع شده و از مفاد صحبت های ایشان اخباری در دست نیست.بعد هم استاندار کمی صحبت میکند و در حال قول دادن برای ساخت مکان مسقف برای مزار شهندا و… بود که ناگهان صحبت های اسان در نوار قطع شده و داخل ساختمان را نشان میدهد و هیئت اعزامی در حال تناول غذا و میوه میباشند.گویا فیلمبردار با نوه زارع گاوبندی کرده بودند ،چون فقط صحبت های اشان بطور کامل در نوار وجود دارد.

ظاهرا فیلمبردار برای عقب نیفتادن از دولوپی خوردن بقیه علاقه ای به فیلم گرفتن از این موقعیت هم نداشته و فقط ۱۰ ثانیه از این  موقعیت فیلم در اختیار ما قرار دارد و تنها یک دیالوگ:   ( همو قیمه ر بیارن )

استاندار و گروهی از هیئت اعزامی به سمت آبشار میروند تا از این مکان تفریحی بازدیدی داشته باشند.  کمی مانده به پایان را و رسیدن به آبشار ،استاندار از ادامه راه منصرف شد. آب زیادی جاری بود و رسیدن به آبشار برای کسانی که میخواستن با کفش و خشک و تمیز به آبشار برن تقریبا غیر ممکن. بالاخره با اصرار فرماندار ،استاندار از سنگ بزرگی به آرومی پایین اومد تا به راه ادامه بده اما پاش در رفت و کمی توی آب رفت.بالاخره در مرحله آخر آقایان قانعی و عبداللهی استاندار را بالا کشیدند و دیدار از پای چاه هم به خیر و خوشی تمام شد. در همین لحظه ناگهان بوی عجیبی از دستگاه بلند شد . خوب که دقت کردم دیدم استاندار بعد از آبشار در حال بازدید از دستگاه های ابریشم کشی بایگ است و از(کوخ پیله ها ) بازدید میکند.

داستان انرژی هسته ای و رودمعجن تقریبا اینجا به پایان رسید اما ……..عده ای کماکان ارتباط بین این ۲ کلمه ( انرژی هسته ای ) و ( رودمعجن ) رو نفهمیدند.

بنده مجبورم کمی توضیح بدهم . همونطور که میدونید رودمعجن در شهرستان تربت قرار دارد.بعلاوه اگر از ابتدای داستان با ما همراه بوده باشید میدونید که آقای جهانبخش فرماندار تربت حیدریه در سال ۱۳۷۶ بودند . فرماندار تلاش زیادی کردند تا استاندار برای بازدید از رودمعجن بیان و اگر ایشون نبودند این اتفاق هم نمی افتاد. همین فعالیت ها باعث شد که ایشان در فرمانداری شخص موفقی باشند و همین کارنامه موفق باعث شد که ایشان وارد بنیاد شوند. ایشان در بنیاد هم موفقیت کسب کردند  و  همین امر باعث شد مسئول فنی و حرفه ای خراسان و سپس مسئولیتی در صداسیما بیابند . موفقیت در آنها باعث شد به استانداری خراسان شمالی و سپس به استانداری بوشهر معرفی شوند.اگر ایشان در بوشهر استاندار نمیشدند شاید نیروگاه اتمی بوشهر هیچگاه به این مرحله از بهره برداری نمیرسید .

پس همگی مشاهده کردید که تلاش های یک فرماندار برای رودمعجن چطور به دست یابی ایران به انرژی هسته ای کمک  کرد  و اینطور هست که سرنوشت رودمعجن با انرژی هسته ای گره خورده است  و من تصمیم دارم از همین جا با صدای بلند اعلام کنم که اهالی رودمعجن  دانشمندان  هسته ای کشور هستند و روستای رودمعجن یک روستای اتمی است.  

 ممکن است ادامه داشته باشد……….

 

نظرات کاربران

با نظرات خود، ما را در ادامه مسیر راهنما باشید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. شغال اباد و شرکا(نوروز گلگل سابق) گفت:

  برادران ما تا امروز میخواستیم همه چیز را به صورت مخفیانه برگزار کنیم تا سرویسهای اطلاعاتیه اجانب از این قضیه بویی نبرند که رود معجن یک روستای اتمیست و تعدادی از دانشمندان جوان هسته ایه کشور در اینجا مشغول فر اوری اورانیوم ۹۰ درصد غنی شده هستند اما متاسفانه منصف طی یک اقدام خودسرانه این راز امنیتی و فوق محرمانه رو فاش کرده و امنیت منطقه و دانشمندان جوان هسته ای را به خطر انداخت.به دانشمندان جوان هسته ای رودمعجن توصیه میکنم منبعد به شدت مراقب امنیت خود باشند چون در صورت ربوده شدن یا ترور شدن توسط دستگاههای امنیتی دشمنان گردانندگان وبلاگ حیتا هیچگونه مسئولیتی را قبول نمیکنن.
  اتفاقا تابستان که ده بودم یکی از همین دانشمندان جوان هسته ای به فن اوری جدیدی در غنی سازی اورانیوم دست یافته بود.به گفته ی خودش با این فن اوری جدید با همان مقدار اورانیومی که قبلا استفاده میکرده برق خودش را به مدت دو روز تامین میکند به گونه ای که نیازی به غنی سازیه هر روزه نیست در صورت که با فن اوری غنی سازیه قبلی روز دوبار باید عمل غنی سازی را انجام دهد تا برقش تا شب بکشد و خاموش نشود.این دانشمند جوان مصداق عینی شعار ما میتوانیم بود.

 2. ........ گفت:

  بهتره کسانی که نه مطلب مینویسن و نه حتی نظری ازشون ثبت میشه اسمشون رو از کنار وبلاگ بردارید. بنده تا بحال مطلبی از اینها ندیدم :
  حسن لطفی.حسین فتوحی.
  …..ارمی . س
  هر کی خواست عضو بشه حداقل ایمیلش در دسترس باشه.
  این مطلبت هم از ۲ تای قبلی ضعیف تر بود.

 3. م گفت:

  پس بگو انرژی هسته ای بجایی نمیرسه بخاطر نفوذ تربتی هاست؟!

 4. ایزد گفت:

  آقا هدف از راه اندازی این وبلاگ جمع شدن رودمعجنی ها دور هم هستش
  حالا اگه کسی مطلب نمی نویسه شاید وقت نمی کنه یا هزار تا دلیل دیگه
  پس نباید هیچ کسی رو اخراج کنیم چون هر چه اعضای ما بیشتر باشه اعتبارمون هم بالا تره!!!

 5. ........ گفت:

  کسیکه سال یک بار مطلب مینویسه اشکال نداره. اما کسی که اصلا اهمیتی به وبلاگ نمیده باید اسمش حذف بشه. منم نگفتم که کلا اخراج بشه. مثل اونهایی که فقط سر میزنن باشن. الانم که همه اسمشون تو اسامی نیست.

 6. برادر گرامی جناب منصف :
  اینک که در پایه الطاف حق این گونه از پس انجام این امر خطیر بر آمدید بدینوسیله و به پاس شایستگیهای جنابعالی در این عرصه رسما به سمت " مرتبط کردن امور نامربوط وبلاگ " منصوب می شوید . امید است در ادامه این مسیر توفیقات روزافزون نصیبتان گردد.


  از اینکه این کمترین را با این لقب عالی مورد لطف خود قرار دادید بسیار ممنون. تلاش میکنم در حفظ این نام کوشا باشم و روز به روز ب ربط دادن چیزهای نامربوط بیشتری بپردازم.

 7. با نظر ایزد موافقم ، خیلیها هستن که به وبلاگ سر میزنن اما زکاتش رو نمی پردازن ، مثلا همین حامد نجفی یک سال طول کشید تا اولین مطلبشو بنویسه ولی بالآخره نوشت.
  بودن اسم هر رودمعجنی در این وبلاگ غنیمتی ست.

  فقط یه چیزی ، اگه میخواین کسی رو عضو کنین با مشخصات کامل این کارو بکنین. انصافا "…. ارمی " و "س" یعنی چی؟!

 8. م گفت:

  اهالی حیتا توجه داشته باشند مدیران دوست دارند اسم فامیلاشون اعم ازپسرخاله وغیره اونجا باشه پس اعتراض وارد نیست ؟!

 9. منصف گفت:

  نظر بنده اینست که بجای حذف نامها به آنها تذکر دهید تا مطلبی در وبلاگ ثیت بفرمایند. حذف نام ها سیاست مناسبی نیست.با توجه به نظر م مدیران وب توجه کنند:
  همه جا پارتی بازی اینجا هم پارتی بازی.

 10. نوه زارع گفت:

  اقا ارمی نوه های شباسعلی هستند که فقط میان میخونن البته خانواده شون بیشتر مطالب رو میخونن و میفهمن
  ولی من بهشون تذکر میدم که مطلب بنویسن
  ولی اسم هیچکیو پاک نکنیم