دسته‌ها
مباحث وبلاگ

آغاز به کار تالار گفتمان رودمعجن

سلام

همانگونه که پیشتر از این نیز وعده داده بودیم سرانجام نسخه اولیه تالار گفتمان رودمعجن به همت گروه فنی حیتا و علی الخصوص آقای یاور نیا آماده راه اندازی شده است.

انتشار مطالب در سایت اصلی حیتا محدودیت های مختلفی دارد از جمله:

محدودیت زمانی برای تعداد مطالب قابل انتشار

محدودیت در انتخاب موضوع های مرتبط با رودمعجن

خارج شدن تدریجی مطالب از صفحه اصلی و در نتیجه دیده نشدن مناسب آنها

نبود دسته بندی مناسب برای مطالب مختلف

نبود فضای بحث و تبادل نظر

و ….

 

تالار گفتمان تا حدودی این مشکلات را برطرف و به عنوان مکملی برای سایت اصلی عمل خواهد کرد. به علاوه امکان طرح موضوعات متفرقه نیز وجود دارد.

اما مهمترین کارایی تالار گفتمان را می توان استفاده از نظرات و تجربیات رودمعجنی ها در موضوعات مختلف دانست. به عنوان مثال هر نفر می تواند در موضوعاتی کاری مرتبط با خودش صفحاتی را ایجاد نموده و به پاسخگویی مشکلات رودمعجنی ها در آن زمینه بپردازد و یا در صفحه ای دیگر به معرفی محصولات و خدماتی که ارائه می دهد بپردازد.

امیدواریم همانند سایت اصلی، این بخش نیز به مرور جای خود را در بین بازدیدکنندگان سایت پیدا کند. اعتقاد داریم در صورت استفاده درست کارایی این بخش بسیار بیشتر از سایت اصلی خواهد بود در آینده نزدیک.

برای استفاده از این بخش شما نیاز به ثبت نام مجدد خواهید داشت. برای دسترسی راحت تر لینک “تالار گفتمان حیتا” در بالای سایت را استفاده کنید. ضمن اینکه فهرست آخرین مطالب اضافه شده به تالار گفتمان نیز در زیر مطالب سایت حیتا اضافه شده است. لازم به ذکر است موضوعات پیشنهاد شده برای بحث و تبادل نظر در تالار گفتمان حیتا صرفاً پیشنهادی بوده و به مرور با پیشرفت کار تغییر خواهد کرد. به زودی آموزش های مناسبی در رابطه با کارکردن با تالار گفتمان حیتا در سایت قرار خواهد گرفت.

با تشکر

دسته‌ها
مباحث وبلاگ

در پشت پرده حیتا چه می گذرد- یک گزارش جنجالی

سلام خدمت همه حیتانشینان

با توجه به انتقاداتی که در این مدت از سیستم تایید مطالب سایت حیتا شده و این اواخر نیز شدت بیشتری گرفته، تصمیم گرفتیم جهت شفاف سازی مسائل در این مطلب لیست تمامی مطالب پشت خط انتظار مانده حیتا را از ابتدا تا کنون برای شما بیاوریم.

ضمن پوزش از نویسندگان این مطالب لازم به توضیح است که ثبت نشدن یک مطلب به معنای خوب یا بد بودن آن نیست و تنها از لحاظ محتوای آن و همخوانی با اهداف تعیین شده سایت حیتا این مطالب تا کنون منتشر نشده است.

پیش از مطالعه این مطالب، ذکر چند نکته خالی از لطف نیست:

* سیاست های تایید مطالب حیتا در طول زمان و به پیشنهاد اعضا دستخوش تغییراتی شده است و ممکن است یک دست مطالب در یک زمان تایید شده و در زمان دیگر رد شده باشند.  برای تعیین این قواعد بارها نظرسنحی های مختلف مجازی و حضوری از اعضای سایت صورت گرفته است.

* در میان نویسندگان مطالب از هر طیف و گروهی وجود دارند. حتی مطالبی که توسط اعضای شورای مرکزی حیتا نوشته شده و به دلیل مخالفت بیشتر اعضای شورا هیچ گاه منتشر نشده اند.

* تشخیص همخوانی یک مطلب با اهداف سایت با وجود قواعد تعریف شده در اساسنامه حیتا در نهایت یک امر سلیقه ای است که سلیقه همه اعضا شورای مرکزی حیتا در آن اعمال می شود و یک روال کاملا برنامه ریزی شده نمی باشد. بنابراین ممکن است نظر شما متفاوت باشد.

* سایت حیتا جهت روشن ساختن اذهان عمومی فقط به نقل مطالب بدون هیچ گونه اصلاحی پرداخته است و در مورد محتوای مطالب زیر هیچ گونه مسئولیتی بر عهده سایت نمی باشد.

* این فهرست تنها شامل مطالبی است که برای بازبینی نهایی ارسال شده اند. تعداد مطالبی که به عنوان پیشنویس در سایت قرار گرفته اند و هیچ گاه برای بازبینی نهایی ارسال نشده اند نیز در انتهای همین مطلب آمده اند.

بدون هرگونه پیش داوری، قضاوت در این مورد را به شما خوانندگان و اعضای سایت حیتا میسپاریم.

دسته‌ها
مباحث وبلاگ

حیتا در سالی که گذشت

سال 91 مقارن با سومین سال فعالیت حیتا بود، سالی که با انتشار اولین گاهنامه حیتا به مناسبت نوروز آغاز شد. گاهنامه حیتا با گلچینی از مطالب سایت تا آن روز به همراه تقویم سال 91 و عکسهای خاطره انگیزی از رودمعجنی ها منتشر شد و با استقبال و بازخورد مناسبی نیز مواجه گردید به گونه ای که هنوز هم در بسیاری از خانه ها این گاهنامه جایی بر دیوار دیده می شد.

دسته‌ها
اخبار رودمعجن مباحث وبلاگ

گردهمایی سالانه

به اطلاع کلیه اعضا(خله فعال،پوره یه  فعال،عنجه فعال،چکه فعال،هچه فعال)،دوستان،همولایتی ها،علاقه مندان به همکاری با حیتا می رساند که طبق معمول هر سال مجمع عمومی حیتا در روز سوم  فروردین  ساعت  4 بعد از ظهر در محل مسجد اوحد اوو(حد خوردی،شغال آباد) برگزار میشود.از کلیه ی عزیزان  و علاقه مندان تقاضا میشود در این جلسه حضور به هم رسانند.شایان  ذکر است که در این  جلسه انتخابات شوارای مرکزی برای سال 92 برگزار خواهد شد لذا حضور  فعال  و  موثر اعضا نوید آینده  ای بهتر و پر بارتر  را  برای  حیتا خواهد داشت.هرکدام از اعضا  که  انتقاد یا اعتراضی به روند حیتا  داشته  و یا پیشنهاداتی در جهت بهبود  این روند  دارند این جلسه مکان مناسبی   برای  طرح اینگونه مسائل است.

دسته‌ها
تصاویر طبيعت مباحث وبلاگ

تور مجازی رودمعجن

مژده مژده

مطابق وعده ای که در شروع سال داده بودیم با همت بچه های گروه فنی حیتا، به خصوص علی اکبر ایزدی اولین سری این مجموعه آماده شده و از امروز در دسترس شما قرار می گیرد. امید آنکه، به مرور تمامی بخش های روستا از طریق تور مجازی حیتا در دسترس باشد و شما بتوانید در هر ساعتی از شبانه روز که اراده کردید سری به روستای خود بزنید.

و اما توضیح مختصری در رابطه با تور مجازی و نحوه استفاده از آن:

تصاویر 360 درجه یا در اصطلاح “پانوراما”، تصاویری هستند که از ترکیب چند عکس از یک مکان خاص تولید می شوند.
امروزه بسیاری از تلفن های همراه و یا دوربین های دیجیتال از این قابلیت پشتیبانی می کنند. البته تکنیکی که در سایت حیتا برای ساخت این تصاویر استفاده شده متفاوت می باشد. ما در اینجا با استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری اقدام به ساخت این تصاویر کرده ایم. نکته جالب اینکه بر خلاف معمول حتی اگر سرعت اینترنت شما پایین باشد باز هم به راحتی قادر به دیدن این تصاویر خواهید بود. و این یکی از دغدغه های اصلی ما در راه اندازی این بخش بود.

شما می توانید با گرفتن و کشیدن تصویر به سمت دلخواه، تصویر را بچرخانید. همچنین می توانید از دکمه هایی که بر روی تصویر گذاشته شده استفاده کنید. ضمن اینکه امکان بزرگنمایی تصویر نیز وجود دارد.

در نسخه اولیه فعلا دو بخش زیر از روستا قابل دسترسی هستند:

دم تینگل

آبشار

این بخش به مرور بروزرسانی خواهد شد و همواره از طریق سربرگ های بالای سایت در دسترس خواهد بود.

دوستان توجه کنید که برای دیدن تصاویر باید Adobe Flash Player بر روی سیستمتون نصب باشه.  می تونید از لینک های زیر این افزونه رو با توجه به نوع مرورگرتون نصب کنین

برای اینترنت اکسپلورر
http://dl2.soft98.ir/soft/Adobe.Flash.Player.11.4.402.278.ie.rar
برای فایر فاکس و کروم
http://dl2.soft98.ir/soft/Adobe.Flash.Player.11.4.402.278.firefox.rar

 

اگه لینک های بالا از کار افتاد مستقیما از صفحه زیر استفاده کنید

صفحه دانلود

دسته‌ها
مسابقات

مسابقه خاطره نویسی

به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان حیتا مسابقه ی خاطره نویسی با موضوع  رمضان  در زمینه های زیر برگزار میکند.

1-رمضان و رودمعجن(خاطرات افراد از  ماه رمضانهای رودمعجن )

2- رمضان من(خاطرات افراد از ماه مبارک رمضان)

کلیه عزیزانی که قصد شرکت در این مسابقه را دارند باید خاطرات خود را تا پایان ماه رمضان ثبت کنند.

به سه اثر برگزیده جوایزی تعلق خواهد گرفت.

لطفا ابتدای مطلب بنویسد مربوط به مسابقه خاطره نویسی.

تمامی آثار رسیده پس از بررسی  بر روی سایت قرار خواهند گرفت.