غار رودمعجن

این مکان جزو مکان های قرار می گیرد.

مقدمه

رودمعجن مکان های زیبا و دیدنی فراوان دارد از آبشار پرآوازه تا دربی و سرتینگل و ... . اما شاید این مکان ها برای شما تکراری شده باشد و امسال هوس کنید کمی هیجان و تنوع داشته باشید. در این گزارش قصد داریم شما را با مکانی بی نام و تاریک آشنا کنیم مکانی که احتمالا هنوز پای هیچ گردشگری به آنجا باز نشده است.

توضیحات و تصاویر

قبل از هر چیز باید بگویم این یک سفر معمولی نیست و نیاز به یکسری مقدمات خواهید داشت.

برای این سفر حتما باید به صورت گروهی اقدام کنید و چند چراغ قوه به همراه طناب، لوازم اولیه کوهنوردی و غذای کافی به همراه داشته باشید. ضمنا رفتن به این غار به افراد بالای ۳۵ سال و زیر ۲۰ سال پیشنهاد نمی شود.

DSC04198(2)

بعد از رسیدن به مکان غار که بالای آبشار است و عبور از دهانه ی اول آن که نسبتا و بزرگ است به دهانه ی دوم میرسید که بر خلاف دهانه اول بسیار کوچک است.

Untitled-1
تنگی این دهانه به گونه ای است که به صورت سینه خیز باید این چند متر را طی کنید تا به دالان اول غار برسید.
در دالان اول تونل چندین متری به صورت شیب دار وجود دارد که با پایین رفتن از آن با پرتگاه بسیار خطرناکی مواجه خواهید شد که برای رفتن و دیدن دالان های اصلی باید حتما از پرتگاه عبور کنید ،شاید در نگاه اول از تعداد زیاد خفاش ها بترسید اما این خفاش ها آزاری به شما نخواهند رساند.
شاید سخت ترین قسمت این سفر عبور از پرتگاه باشد که باید با کمک طناب و پیچ انجام شود.

اگر کمی حرفه ای و نترس باشید می توانید با طناب از صخره به سمت پایین حرکت کنید، که به نوعی می توان گفت بازی با مرگ است. پس از عبور از این قسمت به محوطه ای خواهید رسید که می توانید با خیال راحت به غار نوردی و دیدن دالان ها، تالارها و دیگر زیبایی های این غار آهکی بپردازید.

در پایان باز هم تاکید می کنیم که حتما با امکانات کامل و آمادگی بدنی لازم قدم در این سفر پیشنهادی بگذارید تا مشکلی برایتان پیش نیاید.

سفری پرهیجان که ارزش این همه سختی را خواهد داشت!

(برای دیدن تصاویر در اندازه اصلی بر روی آنها کلیک کنید)

غار

غار

  IF

IF

IF

IF

IF

IFIF

موقعیت جغرافیایی

غار موردنظر در فاصله صد تا دویست متری بالای آبشار و در سمت چپ رودخانه قرار دارد. برای رسیدن به غار بهترین و آسان ترین راه ممکن، راه قدیم دربی است که از کنار آبشار می گذرد. البته اگر می خواهید کمی هیجان انگیزتر باشد می توانید از چاه آبشار بالا بروید! بعد از رسیدن به بالای آبشار دهانه غار در سمت چپ رودخانه دیده می شود. با عبور از رودخانه و بالا رفتن از کوه به ورودی دهانه غار خواهید رسید.

نام گذاری

هنوز نامی برایش انتخاب نشده و با نام غار بالای آبشار شناخته می شود و این خود از عجایب رودمعجن می باشد. به دلیل آنکه رودمعجنی ها اصولا به نامگذاری علاقه خاصی دارند و این مسئله را می توان در اسامی مستعار افراد، مکان ها و جانوران مشاهده کرد.

منابع

نشریه  جار،بهار 1395

درباره نویسنده

ياورنيـا مهدی

متولد دی ماه 74 برفی رودمعجن در او حد اُوو...!