رودمعجنی ها در مراسم حج

سلام به دوستان من با یه عکس دیگه اومدم

این عکس مربوط به سال ۴۶-۴۷ در مکه است که ۲نفر در این عکس شناخته شده وقابل معرفی هستند یکی پدر بنده جناب حاج آقای مدرسی در بالای عکس که دستشان بر روی صورتشان است و در کنار مردی که چتر به دست دارند هستند قرار دارند ودیگری  جناب آقای حاج نعمت (عفت پناه )هستند که در پایین عکس که قرآن به دست هستند می باشند و عذرخواهی میکنم به خاطر تار بودن عکس چون عکس از کیفیت بالای برخوردار نیست وهمین طور تار هست که به خاطر قدیمی بودن عکس هست.

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

10 نظر

 1. ناشناس

  یاس عزیز جالب بود
  خداوند انشاءا…پدربزرگوارتان رادرپناه خودش حفظ کند
  وخداوند مرحوم حاج نعمت عفت پناه روبیامرزه یادش بخیر چقدرگردو وبادوم میبردیم و ازمغازه مرحوم نون قلم وادامس وکسک (کیک)میگرفتیم هنوز مزه نون قلمها رو یادم نرفته
  موفق باشی :SS:

  پاسخ
 2. فتوحی محمود
  فتوحی محمود

  مرحوم حجی نعمت کدخدای رودمعجن (۱۳۴۵-۱۳۵۷) بود.مغازه ای داشت و گارگاههای قالبافی و بازرگان موفقی بود. او و همسرش، خانوادۀ مهمان نواز و سفره داری بودند و بخشی از زندگیشان صرف خدمت به مردم و میزبانی از میهمانانی بود که برای انجام امور روستا از بخشداری و فرمانداری و پاسگاه به ده می آمدند.
  حاجی نعمت در سال ۱۳۶۰ اگر خطا نکنم در جاده کاشمر – تربت حیدریه -سه راهی شادمهر در اثر تصادف کشته شد.
  روانش شاد
  از فرزندان و نوادگان مرحوم حجی نعمت تقاشا دارم اگر عکسی از مرحوم دارند با خاطراتی از ایشان در وبسایت بگذارند.

  پاسخ
 3. زمستان

  هرچند حاج نعمت تقریبا دوسال پیش از به دنیا اومدن من فوت شده اما من همیشه در خاطرات قدیمیها بی برو برگرد یه اسمی از “حجی نعمت” شنیدم.یکی از مشخصات بارزش این بوده که وقتی بچه ها یه پولی از جیب پدران بزرگوار به رسم امانت کش میرفتن(تا بعدا که بزرگ شدن وپولدار پس بدن)و از دکون حجی نعمت خرید میکردند،مرحوم حجی نعمت به پدران بزرگوار فرزندان پول کش رو اطلاع میداده که”فلانی بچه ات نماشم امه ب دکو اسباب واستن خادت پولش دیی بیی یا نه؟” واینگونه بود که فرزندان پول کش رو از طرف پدران خسران دیده ی بزرگوارشان به رسم تادیب مقداری مواخذه میشدند.من مینویسم مواخذه شما بخوانید”چُمبنه”.یکی دو موردش رو من از زبان خود پول کش روهای قدیمی شنیدم.
  این نشون میده که اون مرحوم به این امور اهمیت میداده.روحش شاد.
  کمکاکان عکسهای قدیمی شما حضرت یاس فوق العاده است.خدا قوت

  پاسخ
 4. چنار

  سلام بر یاس عزیز ممنون از عکسهای جالبتون مرحوم حاج نعمت همان سالی فوت کردند که من به دنیا امدم ولی خاطرات زیادی از ایشون از زبان بزرگ ترها شنیدم که دار قالی داشتند وبیشتر تو کار فرش بودند .وخیلی از مردم سر سفره ایشون بودند همسر ایشون که اکنون در قید حیات هستند زن بسیا مهربان و بزرگواری هستند . باز ممنون از عکس های جالبت .

  پاسخ

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.