یاد ایام (۵)

سلام بر رودمعجنی ها، هر کجا که هستید…

حتما شما هم از برنامه های نوروزی حیتا چیزهایی شنیدین، امسال ما سعی کردیم به صورت محدود برخی از آلبوم های قدیمی رودمعجن رو جمع آوری و اسکن کنیم، به نظرم کار ارزشمندیه، این عکس ها جزو تاریخ رودمعجن حساب میشن و متاسفانه به مرور زمان کیفیت اولیه خودشون رو از دست میدن و مشکل بعدی هم اینه که این عکس ها در اختیار گروه معدودیه. امیدواریم در فرصت بعدی بتونیم تعداد بیشتری از این آلبوم ها رو دیجیتالی کنیم و در حیتا برای شما قرار بدیم. امروز به یاد قدیما چند تا از این عکس هارو براتون میذارم. بقیه عکس ها به مرور در حیتا قرار خواهد گرفت.

بعد از مدت ها دوباره با یاد ایام در خدمت شما هستیم، عکس های این دوره با همت یار سخت کوش حیتا، نوه ی حجی مراد، جمع آوری شده.

* برای دیدن سایز بزرگتر عکسها ، روی هر عکس کلیک کنید.

عکس اول رو فرزند شهید شجیعی به ما دادند، ایشون همکاری خیلی خوبی در این زمینه با گروه داشتند که لازمه ازشون تشکر کنیم :

از سمت چپ ایستاده رضای پایدار(عموی نوه ی زارع) و حاج عزیز محمدی و مرحوم حجی شجاعی

نشسته نفر وسط شهید شجیعی ، دو نفری که در اطراف شهید شجعی هستند برادران محمدی( محمد و احتمالا عباس) فرزندان مرحوم حجی عزیز هستند.

————————————————

تاریخ عکس دوم رو دقیق نمیدونم اما به نظر مراسم خاکسپاری اولین شهدای رودمعجن هست، تصویری از مزار شهدا در اولین روزها، این عکس رو حاج حسن عظیمی به ما دادند که از ایشون هم تشکر میکنیم:

 

—————————————————————–

عکس سوم اون قدرها هم قدیمی نیست، نهایتا ۲۰ سال پیش، ولی مطمئنا برای بچه هایی که در عکس هستن خاطرات زیادی داره، با تشکر از علی روشنی که این عکس رو برای حیتا فرستاده و در برنامه های نوروزی ما یکی از فعالترین نفرات بود:

ایستاده از سمت راست:حسین روشنی_مهدی یعقوبی-مهدی میرزایی-حسین عباسپور
نشسته از سمت راست:محمد اکبری-مهدی خوشخرام-حسین حقیقی

————————————-

و اما عکس آخر که واقعا یک عکس خاطره انگیزه ، شاید فقط یک بار پیش اومده باشه که ۱۷ رودمعجنی در جبهه تونسته باشن با هم یه عکس دسته جمعی بگیرن و این همون یک باره، متاسفانه فرستنده این عکس تو خاطرم نمونده :

ایستاده از چپ :ابراهیم رضایی-حاج محمد حسن خوشخرام-اصغر محمدی-محمد حسن کشاورز-حاج علی اکبر مرادی-حاج علی محمدی-حاج علی صادقی-علی خاکشور-حاتم حاتمی
نشسته از چپ :محمد قاسمی-حاجی رمضانعلی سلیم-حاج محمد علی علیپور-حاجی حسن شیخی-حاج اکبر مرادی-سید مهدی کارگر-علی مختاری-حاج حسن قاسمی

* شما هم دست به کار بشین، عکسای قدیمی خودتون رو برای ما بفرستین.

* در ضمن هر کدوم از شخصیت های داخل عکس رو که شناختین تو قسمت نظرات بنویسین تا به توضیحات عکس ها اضافه بشه.درباره نویسنده

امیدوار محمد

متولد یک روز برفی زمستان 64 و اندی، در رودمعجن، فرزند محمود دانش آموخته کارشناسی ارشد سیستم اطلاعات مکانی - دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی

مطالب مرتبط

27 نظر

 1. ناشناس

  خسته نباشید جناب مدیر واقعا عالی بود ولی اگه اسماشونو زیر نویس کنید ممنون میشویم چون بعضی ااز افراد ناشناخته هستند و انها را نمیشناسیم :SS:

  پاسخ
 2. زمستان

  عکس اول از سمت چپ ایستاده رضای پایدار(عموی نوه ی زارع) و حاج عزیز محمدی و گمانم مرحوم حجی شجاعی نشسته نفر وسط شهید شجیعی
  عکس سوم ایستاده از سمت راست:حسین روشنی_مهدی یعقوبی-مهدی میرزایی-حسین عباسپور
  نشسته از سمت راست:محمد اکبری-مهدی خوشخرام-حسین حقیقی
  عکس اخر ایستاده از چپ به راست:ابراهیم رضایی.حاج محمد حسن خوشخرام.حسن عصمتی.محمد حسن کشاورز.حاج علی اکبر مرادی.حاج علی محمدی.حاج علی صادقی.علی خاکشور.حاتم….-
  نشسته از چپ به راست:محمد قاسمی-(….)-حاج محمد علی علیپور-(…)-حاج اکبر مرادی-سید مهدی کارگر-علی مختاری-حاج حسن قاسمی
  خدا قوت مدیر هوووو.عکس اخر محشره هاااا

  پاسخ
 3. monsef

  السلام علی المحمد عزیز.
  عالی بود.
  عکس اول یاد روزی روزگاری انداخت منو. خیلی تمیز بود.
  عکس دوم صحنه خیلی عجیبیه و سر خاکا قبلا رو خیلی قشنگ نشون داده . چقد خلوت بوده.
  عکس سوم خیلی تر تمیزه. فک میکنم خیلی برای خود این افراد تازگی داشته باشه.
  عکس چهرام هم که طوفانه.فک کنم بخشی از جبه رو رودمعجنیها میچرخوندن.
  قبلا هم جایی گفتم :گذاشتن عکس اونم عکس های دسته جمعی خودش بهترین تبلیغ برای حیتاست . چون افرادی که در عکس هستند و زنده اند خودشون هر کدوم یک بار سر میزنن به سایت.
  از نوه حجی مراد هم تشکرات میکنم چون توی عید یادمه پیگیر بود. خدا خیرش بده.

  پاسخ
 4. ناشناس

  جالب بود دست مریزاد ولی فکرکنم زمستان چپ به راست وراست به چپ رو قاطی کرده اعتراف کن زمستان اینجوری که معرفی کردی باید میگفتی ازراست به چپ :MM:

  پاسخ
 5. دیشدوو

  السلام علی المدیر والتشکر بجهت کتب ارسالی
  عکس اول زیباست و توضیحات زمستان نیز صحیح فقط دو نفری که در اطراف شهید شجعی هستند برادران محمدی محمد و احتمالا عباس فرزندان مرحوم حجی عزیز هستند
  عکس دوم نیز زیباست فقط خواستم بگویم به سومبا خوب نگاه کنین مال زمانی است که رودمعجن دامپروری داشت ولی حالا ….
  عکس چهارم نیز توضیحات زمستان عزیز صحیح است فقط اسم افرادی را که ننوشته است نفر دوم نشسته حاجی رمضانعلی سلیم و نفر چهارم نیز حاجی حسن شیخی می باشد فقط یک اصلاحیه نفر سوم ایستاده اصغر محمدی برادر حسن عصمتی در عکس می باشد فامیلی حاتم نیز حاتمی می باشد
  برای شادی روح مرحوم حاجی علی صادقی که از جانبازان عزیز بود صلوات بفرستید

  پاسخ
 6. محمدرضا ميرزايي

  به بهدست مریضاد عالیه
  کار بسیار ارزشمندیه
  ادم میخواد یه اسکن داشته باشه و بره درب خونه ها و عکسها رو همونجا اسکن کنه و پس بده وگرنه عکس نمیدن
  عکس سوم فقط دنبال حرف زمستان نشسته نفر آخر حسن حقیقی هست نه حسین :gol:

  پاسخ
 7. زمستان

  از توضیحاتت بسیار سپاسگزارم دیشدوو جان.حاج رمضان سلیم رو هر کار کردم نشناختم و اگه تو نمیگفتی عمرا به ذهنم میرسید اون مرد با اون ریش پر پشت حاج حسن شیخیه.در مورد اصغر محمدی هم کماکان حق با شماست.با زهم ممنون.ودر مورد حقیقی ها هم حق با میرزائی عزیزه.سه تا رو ننوشتم دو تا رو هم اشتباه نوشتم با این حساب با ارفاق میشم ۱۵ :R: :R: :R:

  پاسخ
  1. امیدوار محمد
   امیدوار محمد

   البته بعضی غلطات نیم نمره ای بود ، همون ۱۵.۵ خوبه.
   از بچگی با این نمره دادن معلما توی درس املا مشکل داشتم، آدم ۱۰۰۰ تا کلمرو درست مینوشت هیچ چی نبود، اون وقت سر ۱۰ تا اشتباه نمرت میشد ۱۰ از ۲۰ !

   پاسخ
 8. اوحده اوو

  ایول ممد تو عمرت یک کاره مثبت کرده باشی همی عکسایه البته مو هیچ کس ره نشناختوم جز اکبر مرادی و محمد علی علیپور ولی خب خدایی عکس اخری خیلی جالب وعجیبه که همشان باهم سرجمع شدن وعکس گرفتن وعکس مونده یادم باشه دیدومت یک تشکر خوب ازت بکنوم :YY:

  پاسخ
 9. نوه دگه حجي مراد

  ای ول جناب مدیر . واقعا دست مریزاد . عکسهای بسیار جالبی بود بویژه عکس آخر . اینگونه عکسی تا بحال ندیده بودم . این عکس یک سند افتخار است از غیرت و مردانگی و وطن پرستی مردم رودمعجن . کاش میشد یک عکس از تمام رودمعجنیهای حاضر در جبهه گرفته می شد .
  توی این عکس ابوی گرامی اینجانب نیز هست . از همینجا و بدینوسیله بر دستان زحمتکشیده اش به پاس تمام فداکاریهایش بوسه می زنم و میگویم که پدر خیلی دوستت داریم. :S:
  اون کتابی که توی عکس دست پدر است از حضرت امام ره می باشد و هنوز هم در خانه شان وجود دارد . و این نشان میدهد که پدر در هر فرصتی که بدست می اورده ،‌به خواندن کتاب مشغول بوده است ،‌همانگونه که الان هم همینگونه است .
  به هرحال ممنونیم جناب مدیر

  پاسخ
 10. مینج

  سلام مدیر عزیز .
  بابت عکسا ممنون . گفتنی ها رو دوستان گفتن .
  منم خیلی کم تونستم بشناسم . ولی جالب بود .
  خسته نباشید .
  در ضمن بترس از روزی که اوحداو بخواد حضوری ازت تشکر کنه :O:

  پاسخ
 11. نوه حجی مراد

  عالیه جناب مدیر دیر وقت بود که منتظر همچین لحظه ای بودم اما کاش بتونی عکسایی که مربوط به شهدا و رزمنده ها میشه رو جدا گانه بذاری

  پاسخ

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.