تعطیلات نوروز خود را چگونه گذراندید… (۲)

با نزدیک شدن به آخرین ساعات جشنواره عکس های موبایلی من یکسری عکس جدید رو براتون در ادامه مطلب گذاشتم که امیدوارم لذت ببرید ، ضمن اینکه پس از پایان مهلت ارسال آثار هیأت داوران تشکیل جلسه خواهد داد و عکس های برگزیده رو انتخاب خواهند کرد.

مطلب دیگه اینکه برخی اسمهای مستعاری که از تاریخ عضویتشون بیش از یک ماه گذشته ولی هنوز هیچ نظر یا مطلبی ثبت نکردن از فهرست حذف شدن، چون احتمال دادیم که این دوستان اکثرشون رو برای آزمایش نحوه ی عضویت در سایت ساخته بودند، و یا اینکه بعد از ساختن رمز عبورشون رو فراموش کردن و با نام دیگه ای عضو شدن. بدیهیه که دوستان دوباره میتونن در صورت تمایل با همون اسمهای قبلی عضو بشن.

برای دیدن عکسها با سایز بزرگتر، روی اونها کلیک کنید.

یک ” خِمپِشو ” ی رودمعجنی واقعی! که جون میده برای این مسابقه هایی که اسم یه وسیله رو بهت میگن باید بگردی تو عکس پیداش کنی، البته به عنوان سخت ترین مرحله!

—————————————–

یک هفت سین رودمعجنی + یک بی بی دوست داشتنی ، که همرو یاد دید و بازدیدای نوروزی میندازه بیش از هر چیزی

 

——————————————————-

کوهنوردی حیتا ، در اولین لحظات طلوع خورشید بچه ها روشن شدن روستا رو میبینن.

—————————-

این هم یه دسته گل بهاری، مناسب برای هرجور مراسمی

———————————

عکس هوایی از کوه علی شیخ به منطقه سرتینگل.

————————————–

و اما این عکس مربوط میشه به یه مجلس عمومی که در مسجد شغال آباد برگزار شده و نشون میده این مسجد چقدر برای مراسم بزرگ کوچیکه ، البته نکات دیگه ای هم ازش برداشت میشه که میذارم به عهده خودتون.

———————-

دفعه قبل عکس یه بازی زنانه رو گذاشتیم این بار به تلافی یک عکس از بازی مورد علاقه مردان در ایام نوروز براتون گذاشتم. “گال بَزی”

——————————-

و اما رسیدیم به عکس آخر که یک عکس تاریخی از یه مراسم جنجالیه! منتهی ما به جنجال های پیرامونش کاری نداریم و از دید یه نماز جماعت بهاری بهش نگاه میکنم به امامت م.ق!!

 

 

 

درباره نویسنده

امیدوار محمد

متولد یک روز برفی زمستان 64 و اندی، در رودمعجن، فرزند محمود دانش آموخته کارشناسی ارشد سیستم اطلاعات مکانی - دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی

مطالب مرتبط

25 نظر

 1. زمستان

  اقای مدیر عکسای ایندفعه افشاگرانه است.مخصوصا این عکس اخری هم افشاگرانه است هم مقداری تقلب شده توش.این عکس مال پارساله نه امسال و اقامه ی نماز جماعت به امامت حاج اقا دایی علی(ادام الله ظله علی رئوس المسلمین الی یوم القیامه) که از اکابر علمای معاصر هستند میباشد.بنده به تمام دوستان موکدا توصیه میکنم تا وقتی وجود شریف ایشان در قید حیات هست هر مسئله و مشکلی در هر زمینه ای دارند از ایشان سوال کنند چرا که گفته اند”فسئلونی قبل ان تفقدونی””بپرسید از من پیش از انکه دیگر من را نیابید”.یکی از جملات شاهکار ایشان که همیشه مثل ذکر ورد زبانشان است این است که”یره تو ادمیزاده نیی” از دیدگاه این عالم جلیل القدر کلا ادمیزادی در این دنیا وجود ندارد چنان که فرمو ده اند” ادمی در عالم خاکی نمی اید به دست عالمی از نو بباید ساخت وزنو ادمی”.البته همانطور که در تصویر مشاهده میکنید در این نماز جماعت هرکس هرکاری دلش میخواهد میکند عده ایی در رکوعند عده ای پیشانی مذلت برخاک نهاده اند،عده ای نشسته اند و عده ای برخواسته عده ای در حال استارت زدن برای دویدن به سر سفره هستند عده ای به شرق روی نموده اند و عد ه ای به غرب و عده ای هم نظاره گر این صحنه های بدیع هستند.از فتواهای این عالم جلیل القدر یکی این است که”الیوم هر گورتر مین گو کنن”.
  ۲-(مگه یک داشتیم که دو هم داشته باشیم):اون عکس اولی خیلی شبیه اتاق ما تو خوابگاهه البته اتاق ما یک مقداری به هم ریخته تره
  ۳-عکس سوم هم اعضای حیتا میباشند که در زور کمر علی شیق(علی شیخ) در حالت پشت به دوربین به دور دستها خیره شده و در فکر افقهای اینده ای هستند که حیتا قرار است به انها دست یابد(پس باخرن).این عکس ملغمه ای از تکنیکهای اکسپر سیونیستی سو رئالیستی و پست مدرنیستی میباشد که جناب مدیر تبحر ویژه ای در تلقیق این شیوه های دارند.از تلفیق این مکاتب هنری جناب مدیر مکتبی را در هنر عکاسی ابداع کرده اند که به اسم مکتب”لَحشوریسم” نامگذاری شده است.
  ۴-عکس ششم هم مراسم حلیم خوران در مسجد شغال اباد میباشد.این عکس اوج مکتب”لحشوریسم” است که هنوز کسی نتوانسته عکسی “لحشور تر” از این بگیرد.این عکس در دانشگاههای بزرگ دنیا بعنوان نماد مکتب لحشوریسم برگزیده شده است
  ۵-در باب بقیه عکسا بقیه ی اعضا نظر بدهند اینجانب زیاده افاضات فرمودم
  خدا قوت مدیر هووووووووووووو.

  پاسخ
  1. امیدوار محمد
   امیدوار محمد

   قبلا هم گفته بودم که عکسا میتونه مال سال های قبل هم باشه.
   این معمر قذافی همشه خدی مو ورمگه “یره تو ادمه نمری” ولی امیدوار رفتم که خدی همه همیر ورمگه ، چون کم کم داشتوم باور مکیردم کی قرار نیه ادمه رووم.
   “پس باخرن” رو خوب اومدی ، خیلی حال داد.
   فقط یه چیزی این مکتبی که من ثبت کردم جایزم براش میدن یا نه؟!

   پاسخ
 2. مجتبی عبدالهی
  مجتبی عبدالهی

  به به جناب مدیر . عکس های خوبی بود و دارای برندهای مختلف.
  و اما بعد :
  عکس الف)
  نمیدونم چرا با دیدن این عکس یاد کارتون وروجک و آقای نجار افتادم. الانه که وسطه این خمپشو وروجک ضاهر بشه.در خصوص این عکس هر چی بخوای میتونم نظر بدم اما برای طولانی نشدن نظر فقط توجه دوستان رو به ۲ نکته جلب میکنم: ۱- وسایل قدیمی هیچ وقت کارایی خودشون رو از دست نمیدن. در گذشته وسیله ای ساخته شد به نام جاکبریتی. امروزه حتی در روستا هم از فندک به جای کبریت استفاده میکنن و در خمپشوی مشار الیه میبینید که جا کبریتی به جافندکی تبدیل شده است.۲- در عکس یکی از تاس های وقف رو مشاهده میکنید که برای جلوگیری از شناسایی بر روی آن بشقابی نهاده اند و ظاهرا قصد برگرداندن آن را به مسجد ندارند. :GG:
  عکس ب)
  خداوند همه بی بی ها رو حفظ بفرماید.
  اما نکته جالب توجه در این عکس سفره هفت سین است که به علت کمبود سین ها سبزه چهار بار تکرار شده اما متاسفانه باز هم تعداد سین ها هفت نشده است. :gol:
  عکس ج)
  در این عکس مطلب اصلی صداست که در عکس قابل ضبط نمیباشد.
  اعضای حیتا ضمن نگاه کردن به عکس در حال زمزمه کردن رمز اصلی حیتا هستند . آنها همگی با هم و یک صدا در حال ادا کردن لفظ هووووووووووووووووووووو میباشند.
  عکس د)
  این عکس هم نکات نهفته زیاد دارد و جهت جلوگیری از اطاله(به قول اوحدی او این کلمه رو امروز یاد گرفتم) کلام فقط میتونم بگم گل شبدر چه کم از لاله قرمز دارد. :gol:
  عکس ه)
  این عکس رو شک دارم منطقه سرتینگل باشد بلکه به نظرم منطقه کجراست. :OL:
  عکس و)
  ضمن اعلام حمایت از نامگذاری مکتب لحشوریست بر این عکس باید اضافه کنم این عکس یک اصل مهم رودمعجنی را هم برای آیندگان اثبات میکند که جای بچه ها حیاط است نه توی مسجد.در خصوص این عکس لحشور شناس معروف و عزیز جناب زمستان حق مطلب را به جا ادا کرده اند و نیازی به توضیحات بیشتر نیست.
  عکس ز)
  بنده در این عکس تنها چیزی که نمیبینم گال بازی است. چند انسان چوب به دست ، چند نفر بدون چوب اما دست ها افتاده . همه خیره شدن به چوب زن. اما کسی اصلا دست توی دماغ مبارک نکرده تا چه برسد که با گال مبارک بازی هم بکند.
  عکس ح)
  مثل نماز جمعه تهران محلی هم برای عکاسان در نظر گرفته شده. چون غیر از عکاس این عکس شخص دیگری هم در حال عکاسی است.۳ نفر هم نشستند که گویا در عدالت امام جماعت شک و شبه ای داشتند. عکس فوق مربوط به زمانی است که معمر قذافی بر سر حکومت بوده است . عکس های معمر پس از سقوط و جنگ داخلی در کنار یار همیشگی زندگی شان ( فلاکس چای ) هم موجود است. ایشان در هنگام سقوط علاوه بر ذکر همیشگی (یره تو ادمیزاده نیی)وقتی ازشون پرسیده شد که عامل موفقیت شما در زندگی چه بوده فرمودند :(چای و خیل دلینگو)ایشان این کلمات را گفتند و سپس بصورت طاق باز از حکومت کناره گرفتند.
  بنده سعی کردم خلاصه بگم و از خیلی از نکات چشم پوشی کردم که باید ببخشید.

  پاسخ
  1. امیدوار محمد
   امیدوار محمد

   از دقت نظرت ممنون منصف جان ، این که همه عکس ها و مطالب رو با دقت میبینی و میخونی و نقد میکنی به آدم قوت قلب میده.

   در مورد عکس ه ) این منطقه قسمتی از کجرا به همراه سرتینگل رو شامل میشه.
   در مورد عکس ح ) فکر کنم تو اون روز نبودی این عکس جریانات داره ، تازه غیر از این دو تا دوربین چن تا دوربین دیگه هم پشت هستن که دیده نمیشن.

   پاسخ
 3. عبداللهی نجمه
  عبداللهی نجمه

  ماااااشاا… مطمئنین که اینجا خمپشو است بیشتر به جمعه بازار یا این حراجیها یا هم سمساری شباهت داره. یکی نیست اونجا رو مرتب کنه! :OO: عکس دوم خیلی تمیز و با حاله یه بی بی تمیز با یه سفره مرتب مثل خودش که نامرتبی عکس اول رو از یادمون برد.البته پارتی بازی کردین و عکس بی بی خودتون رو گذاشتین :VO: توی عکس سوم سوییشرت منصف من کشته تنها چیزی که قابل شناسایی بود :U: اما عکس آخر حرف نداره فکر میکنم فقط صف اول اقتدا کردن اونم چه مخلصانه تقبل ا… برادران

  پاسخ
  1. امیدوار محمد
   امیدوار محمد

   ای خمپشو زوایای دیگه ای هم داره که با یک عکس نمیشد همشو نشون داد. باید رفت و دید!
   ای بی بی ما د هچ جه پارتی ندیشته مگه د همینجه پارتی دیشته بشه!
   در عکس آخر صف دوم چون نمازشون شکسته بوده زودتر تموم شده و همه اقتدا کرده بودن(!)

   پاسخ
 4. نوه دگه حجي مراد

  سلام بر جناب مدیر فعال . بخاطر قولی که داده بودم امدم که نظر بدم . اما باز هم فرصت زیادی ندارم . فقط به ذکر چند نکته اکتفا می کنم .
  در خصوص عکس اول من فکر می کنم تا حدودی دستکاری در ان انجام شده و تا حدودی منظره ساختگی می باشد
  اما عکس دوم از همه بیشتر مرا گرفت . دلمان حسابی برای عمه مان تنگ شده بود . ممنون که چشم ما را به جمال دوست روشن نمودی . خودمونیم با این کارت حسابی بی بی رو جهانی کردی . کی فکر می کرد روزی عکس عمه بر روی اینترنت قرار گیره و دنیا اونو ببینند
  در مورد عکس دسته گل باید بگم : به هر قیمتی که نباید دسته گل تهیه کرد . مرد مومن چرا شاخه های بادام را شکستید ؟ با اینکار علاوه بر خسارت زیاد به صاحب درخت ، تعدادی بادام را از چرخه حیات و نعمت زندگی محروم کردین
  عکس هوایی هم خیلی زیباست
  در مورد عکس چهارم من هم طرفدار مکتب لحشوریسم هستم
  در عکس گال بزی هم ای ول دستت درد نکنه دوباره خاطرات گذشته را برایمان زنده کردی . این عکس همن مربوط به سه سال پیش و مکان آن همان بزی تنور معروف است
  در عکس آخر هم که دوستان بجد حق مطلب را ادا کرده و به اندازه همه نظر داده اند
  موفق باشی

  پاسخ
  1. امیدوار محمد
   امیدوار محمد

   این عکس اولی کاملا واقعیه، بدون هیچ گونه دستکاری ، البته من وقتی رسیدم همینجوری بود قبل و بعدش رو خبر ندارم.
   در مورد شاخه بادام حرفی برای گفتن ندارم جز اینکه از شرمندگی سر بر دیفال بکوبم ، البته کندن شاخه کار من نبوده.
   در مورد گال بزی باز هم حق با شماست.
   ممنون نوه ی دگه حجی مراد.

   پاسخ
 5. محسن روشنی
  محسن روشنی

  با سلام خدمت جناب مدیر
  من هم با نظر نوه دگه حجی مراد موافقم صد در صد این خنپشو دستکاری شده است اما در مورد عکس دوم باید بگم که وای به حالت اگه ای خبر عکس به صاحبش گفته بشه تا یک دو سال سروکلت در ده پیدا نره و اما در مورد عکس آخر آن اعضایی که در این نماز شرکت کرده بودند به فتوای بعضی از علمای رودمعجنی از اسلام ترد شده اند هر چند خود شما هم در این جایگاه قرار دارید اما با گذاشتن این عکس داغ دلشان را تازه کرده و…..

  پاسخ
  1. امیدوار محمد
   امیدوار محمد

   یره تو دگه چرا؟؟؟؟؟؟؟ تو کی مدنی ای خمپشو هموجوریه؟!
   اتفاقا بی بی کاملا آدم روشنفکریه و با دید باز از این مسئله استقبال منه .
   بنظروم ای اولین نظرت د سایت جدید بشه ، به قول معروف خاش امین هوووووووووو

   پاسخ
 6. همین اول یه موضوعی رو بگم من همه ی عکسا رو نتونستم ببینم به این دلیل که کامپیوتر بنده با من لج فرمودند و عکس ها را نمی اورند فقط دو عکس اول رو دیدم اون هم نصفشون,اما در مورد نصفه ی عکس اول;عجب اویزای باحالی داره این خمپشو,جون می ده واسه قروت کردن اخه فکر می کنم توشون پره از خوراکی هایی که بی بی ها از ترس نوه هاشون توش قایم کردند,و اما عکس دوم از چهرش پیداست که دوست داشتنی و مهربونه انشاا… صد و بیست سال زنده باشند و در اخر اگه راه حلی واسه مشکلم پیدا کردید ممنون می شم بهم بگید :gol:

  پاسخ
 7. امیدوار محمد
  امیدوار محمد

  @قاصدک
  خواهش میکنم.
  مشکل شما احتمالا از سرعت پایین اینترنتیه که استفاده می کنید. تنها راهش هم صبر بیشتر(!) ، استفاده از ساعات خلوتی شبکه (مثلا سر صبح قبل از ۷:۳۰ یا بعد از یک بامداد ) ، و بهترین راه هم استفاده از اینترنت پرسرعته که اگه مصرفتون بیشتر از ۲۰ ساعت در ماه باشه قیمتش واقعا به صرفه تره و در کل اگه سرعت و قیمت رو در نظر بگیرین در هر حالتی صرفش بیشتره.

  پاسخ
 8. دیشدوو

  عکسات خیلی قشنگ بود نیم ساعته می خوام نظر بدم ولی با نظرات دوستان خنده امانم نمیده ولی دوتا خوبی داشت اولا معمر قذافی شناسائی شد دوم بی بی مهربان شما را بعد از چندین سال زیارت نمودیم خداوند باباکلویت را بیامرزد مغازه ای داشت از خنپشو ی فعلی لحشورتر

  پاسخ
 9. نوه حجی مراد

  الهم روتر نبینم مدیر خدی ای عکسی اولیت .اما الهم سر عومرت کنه خدی عکسی دووومیت دمت گرم خیلی عالیه . ولی بری شکاری یک دسته گوله نیاز نبو سالها کلونگ ور زمین کوفتنی رودمعجنیار ب بادی فنا دی طبیعتی رودمعجن سراسر دسته گوله. عکسی چارومیر بنظرم بجای از محسن وردری کلک زییی از او تی گودل وردیشتیی خیله عالیه. ورمگوفتن حلیم دوری خیله خاش مزه بیه پس ورگوی ای جوری بیه کی همه تعریف منن.گال بزی خدی لباسی پلو خوری . اما اخیری بنظری مو امام جماعت از جماعتی انبوهی پوشتی سرش به خبره اگر نه نمازر نیمه کره رها مکیردک مرف شایدم همش فیلمه.

  پاسخ
 10. ميرزايي محمدرضا
  ميرزايي محمدرضا

  سلام و خسته نباشی
  عکسها به قول بچه ها کلی تفصیر میتوان نوشت ولی اصالت رودمعجنی در اکثر عکسها پیداست
  کوهنوردی حیتا ، در اولین لحظات طلوع خورشید بچه ها روشن شدن روستا رو میبینن.؟ :OO: :N:
  روشنایی که من در عکس میبینم سر ظهره نه روشنایی صبح
  یه نظر هم بدم : هر حیتایی میتونه عکس از بی بی و باباکلوش بذاره و کلکسیونی از بزرگان داشته باشیم
  در مورد عکس نماز جماعت نفهمیدم چرا نصف نشته و نصف ایستادن :gol:

  پاسخ
  1. امیدوار محمد
   امیدوار محمد

   در مورد اصالت رودمعجنی سعی کردم همه جور عکسی بذارم ، یه جورایی گلچین عکسای نوروزیم بود تو این چند سال.
   اما کوهنوردی واقعا سر صبح منتهی به افق جوونا!! ساعت حدودا ۷ صبحه.
   در مورد عکس بزرگترها کاملا موافقم، قرار بود یه سری عکس از قدیمی های رودمعجن بذاری ، یه سری هم گذاشتی اما ادامه ندادی.
   نماز جماعت هم نصفشون نمازشون شکستس دیگه.

   پاسخ
 11. مینج زرد

  سلام مدیر جون .
  عکسها عالی بودن . مخصوصا اولی و آخری .
  عجب چشمای تیزبینی دارن این حیتا نشینان . از جاکبریتی که جا فندکی شده تا کیسه های ÷ر از تنقلاتی که توسط دوستان شکار شده خیلی برام جالب بود . ولی توی همه ی این شلوغیا خود بی بیت به سرعت هر چی بخواد ÷یدا میکنه . در واقع اونا با نظم خاصی که فقط صاحبش میفهمه چیدمان شده و هر کی بخواد بیشتر از این مرتبش کنه عاجز میمونه .
  عکس بی بیت واقعا حال و هوای خاصی داره .
  البته منصف خان هفت سین کامله : ۱ سبزه ۲ سبزه ۳ سبزه ۴ سبزه ۵ سفره ۶ سیب ( که کاربریش عوض شده و تنگ ماهی شده ) و بلاخره ۷ سیمی هست که در گوشه ی بالا سمت چپ عکس وجود داره .
  و اما در مورد عکس آخری عارضم که تصاویر کاملا واقعی هست و فیلمشم موجوده . من خودم جزئ نفرات نشسته هستم که به علت شکستگی نماز مجبور به نشستن بودم و اینکه امام حاضر رو قبول نداشتم همینجا تکذیب میکنم . هر چند تمتمی این دوستان تا یک هفته محدور الدم بودند ولی خدا بخیر گذروند .

  پاسخ

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.